• امروز : جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 19 July - 2024

۹۸ درصد اوراق امتحانات نهایی تصحیح شده است

  • ۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵
۹۸ درصد اوراق امتحانات نهایی تصحیح شده است

به گزارش خبرگزاری مهر محسن زارعی در خصوص آخرین وضعیت بررسی و تصحیح اوراق امتحانات نهایی گفت: در ستاد عالی آزمون‌ها روند تصحیح پاسخ‌برگ‌ها در پایه‌های دهم یازدهم و دوازدهم بررسی و پیشرفت خوبی به همراه داشت. در حال نهایی‌شدن پاسخ‌برگ‌ها در فرایند تصحیح سوم هستیم و بازبینی‌ها در حال انجام است.
وی با بیان اینکه تعداد پاسخ‌برگ‌ها در پایه دوازدهم در برخی از دروس بسیار زیاد بود افزود: تصحیح اوراق تمامی دروس انجام شده و حدود ۹۸.۵ درصد پاسخ‌برگ‌ها در سراسر کشور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم انجام و آماده اعلام نتیجه است.
مصحح چهارم اوراق معترضین را بررسی می‌کند
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه بنا به درخواست دانش‌آموزان شرکت کننده در آزمون سراسری خانواده‌ها و بعضی از مدیران مدارس ناظر به اینکه پایان هفته آزمون سراسری برگزار خواهد شد و این اعلام نتیجه ممکن است به تمرکز دانش‌آموزان آسیب بزند لذا تصمیم گرفته شد اعلام نتیجه اولیه بعد از آزمون سراسری صورت گیرد افزود: بعد از دریافت اعلام نتیجه افراد می‌توانند با علم و اطمینان به اینکه نمره آن‌ها نسبت به نمره اعلامی تغییر می‌کند درخواست بررسی مجدد دهند که تصحیح چهارم توسط مصحح مستقل انجام شده و ممکن است این تصحیح باعث کاهش نمره یا افزایش و یا تثبیت همان نمره قبلی شود.
زارعی با بیان اینکه با توجه به راهنمای تصحیح که قبلاً منتشر شده مرور آن و یقین حاصل کردن از ارتقای نمره دانش‌آموزان می‌توانند درخواست بررسی مجدد دهند گفت: نباید تصور داشت که درخواست بررسی مجدد نمره آن‌ها افزایش می‌دهد.
وی با بیان اینکه سعی می‌شود برای پایه‌های دهم و یازدهم هم همین روند ادامه پیدا کند و اعلام نتیجه اولیه انجام شود افزود: فرصتی برای بررسی مجدد با علم به افزایش نمره برای این دانش‌آموزان نیز داده می‌شود.
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون اساسنامه شورای عالی آموزش و پرورش تصمیم گرفته شد زمان آزمون‌های جبرانی که پیشتر تحت عنوان آزمون شهریورماه ذکر شده بود جلوتر بیاید و به دلیل آسیب‌زا بودن به زمان ثبت‌نام‌ها و شروع سال تحصیلی به شهریور ماه موکول نشود ادامه داد: آزمون‌های جبرانی از نیمه مرداد ماه آغاز و طی بخشنامه‌ای که در حال مستندسازی است به مدیران مدارس ابلاغ خواهد شد در حال حاضر برنامه آزمون نهایی پایه دوازدهم (آزمون جبرانی) از ۱۵ مردادماه آغاز خواهد شد و تا یک شهریورماه ادامه خواهد داشت.
اعلام نتایج ارزشیابی توصیفی دانش آموزان ابتدایی تا پایان مرداد
زارعی با بیان اینکه برنامه به گونه‌ای طراحی شده که آزمون‌ها با فاصله انجام شود گفت: دانش‌آموزان تمام دروس را امتحان نمی‌دهند و فقط دروس افتاده آزمون گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه نمرات آزمون‌های جبرانی برای ثبت‌نام در مرکز آموزش عالی مؤثر خواهد بود افزود: در انتخاب رشته صرفاً با معدل (معدل نوبت جبرانی) برای آن‌ها محاسبه می‌شود که کمکی در معدل آن‌ها بوده و در ثبت‌نام آن‌ها لحاظ شود لذا ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی تمام پایه‌ها نیز تا پایان مرداد باید پایان بپذیرد و اعلام نتیجه تا پایان مرداد انجام شود.
رئیس مرکز ارزش‌یابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای دوره اول متوسطه نیز آزمون‌های منطقه‌ای و استانی به این صورت برنامه‌ریزی خواهد شد اظهار کرد: کلاس جبرانی طی این بازه زمانی برگزار خواهد شد لذا پایان آزمون‌ها اول شهریور خواهد بود و بلافاصله اعلام نتیجه برای آمادگی دانش‌آموزان به پایه‌ها و دوره‌های بالاتر انجام می‌شود تا بافرصت کافی ثبت‌نام‌ها انجام شود.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=212941

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.