استقرار دانشگاه علوم پزشکی در سواحل مکران نیاز اساسی شهرهای ساحلی استان
استقرار دانشگاه علوم پزشکی در سواحل مکران نیاز اساسی شهرهای ساحلی استان

به گزارش ایسنا- رحمدل بامری در نشست بررسی موانع و مشکلات پروژه های سواحل مکران افزود: پیرو مصوباتی که در سند توسعه اقتصادی سواحل مکُران پیش بینی شده  موانع باید برطرف و از ظرفیت‌های مهم این سواحل استفاده شود. فرماندار در ادامه بیان کرد: استقرار برخی از ادارات کل نیز یکی از مطالبات اصلی مردم […]

به گزارش ایسنا- رحمدل بامری در نشست بررسی موانع و مشکلات پروژه های سواحل مکران افزود: پیرو مصوباتی که در سند توسعه اقتصادی سواحل مکُران پیش بینی شده  موانع باید برطرف و از ظرفیت‌های مهم این سواحل استفاده شود.
فرماندار در ادامه بیان کرد: استقرار برخی از ادارات کل نیز یکی از مطالبات اصلی مردم حوزه شهرهای ساحلی استان است که باید بر طرف شود.
بامری همچنین به ایجاد دانشگاه فرهنگیان در این منطقه اشاره کرد و گفت: راه اندازی دانشگاه فرهنگیان خواسته بحق و لازم توسعه سواحل مکران است با راه اندازی این دانشگاه باید ابتدا توانمند سازی مردم منطقه در محوریت قرار گیرد و با این کار انتظار می رود حداقل شاخص های آموزشی در سواحل مکران ارتقا پیدا کند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار به نبود کارخانه آرد در حوزه شهرستان های ساحلی استان نیز اشاره کرد و گفت؛ کارخانه آرد از جمله خواسته های است که در تمام جلسات به آن اشاره می کنم و مشکلاتی که مردم سواحل مکُران برای تهیه آرد دارند در در حالی هست که گندم از بندر چابهار حمل می شود و در شهرهای مرکزی استان تبدیل به آرد شده و مجددا با هزینه های بسیار بالا به دست مردم می‌رسد، چند سالی است که کارخانه آرد در چابهار ایجاد شده اما بلا استفاده مانده است.
انتهای پیام

منبع