اپلیکیشن اندرویدی اپل برای حفاظت از حریم شخصی
اپلیکیشن اندرویدی اپل برای حفاظت از حریم شخصی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اپلیکیشن یادشده به افرادی که آیفون یا آی پد ندارند کمک می‌کند تا اقلام و سخت افزارهایی را که در محیط اطراف برای نقض حریم شخصی آنها فعال هستند، شناسایی کنند. بخش عمده این اقلام از نوع ایرتگ ها هستند. ایرتگ به ابزار و وسایل کوچکی گفته […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اپلیکیشن یادشده به افرادی که آیفون یا آی پد ندارند کمک می‌کند تا اقلام و سخت افزارهایی را که در محیط اطراف برای نقض حریم شخصی آنها فعال هستند، شناسایی کنند.

بخش عمده این اقلام از نوع ایرتگ ها هستند. ایرتگ به ابزار و وسایل کوچکی گفته می‌شود که به اقلامی مانند کلیدها و کیف‌های دستی و غیره چسبانده می‌شوند تا در صورت گم شدن آنها برای شناسایی موقعیت جغرافیایی به کار روند. این ابزار می‌توانند برای نقض حریم شخصی و جمع‌آوری اطلاعات شخصی از افراد هم به کار روند.

اپلیکیشن تراکردیتکت، که در فروشگاه گوگل پلی نیز در دسترس است، با اسکن کردن محیط اطراف به راحتی ایرتگ های موجود را شناسایی می‌کند. پس از شناسایی این اپلیکیشن صدایی را پخش می‌کند تا کاربر را از موضوع مطلع کند. اپل پیش از این نرم افزارهایی را برای جلوگیری از دسترسی فعالان صنعت تبلیغات آنلاین به اطلاعات شخصی کاربران آیفون و آی پد عرضه کرده بود.

منبع