دستگیری ۳۱۰ مجرم حرفه‌ای در تهران/ سارقان مسلح ارز و طلا زمین‌گیر شدند
دستگیری ۳۱۰ مجرم حرفه‌ای در تهران/ سارقان مسلح ارز و طلا زمین‌گیر شدند

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در اجرای طرح کاشف که پیش از ظهر امروز در مقر ستاد پلیس آگاهی به اجرا درآمد، گفت: امروز نمایشگاه طرح کاشف و همچنین کشفیات پلیس امنیت اقتصادی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به نمایش درآمده است. آنچه که امروز به نمایش درآمد گوشه‌ای از اقدامات […]

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در اجرای طرح کاشف که پیش از ظهر امروز در مقر ستاد پلیس آگاهی به اجرا درآمد، گفت: امروز نمایشگاه طرح کاشف و همچنین کشفیات پلیس امنیت اقتصادی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به نمایش درآمده است. آنچه که امروز به نمایش درآمد گوشه‌ای از اقدامات همکاران من در مجموعه پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی است که طی روزهای اخیر عملیات آن به اجرا درآمد و البته برای برخی از این پرونده‌ها ماه‌ها کار اطلاعاتی انجام شده است.

وی به نتایج طرح کاشف پلیس آگاهی اشاره کرد و گفت: در این طرح ۳۱۰ نفر دستگیر شدند. این افراد مرتکب جرایمی چون سرقت، زورگیری، کیف قاپی، سرقت محموله، سرقت مسلحانه و … شده بودند. همچنین در میان این افراد ۱۰ مورد مرتبط با قتل نیز وجود داشت.

رحیمی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده به دادسرا معرفی خواهند شد، گفت: از میان دستگیرشدگان ۵۸ نفر مرتکب سرقت به عنف شده بودند، ۷۶ نفر به دلیل سرقت منزل و اماکن، ۴۹ نفر به دلیل سرقت خودرو، موتورسیکلت و لوازم آنها و ۷۰ نفر نیز به دلیل جعل و کلاهبرداری دستگیر دشند.

وی با بیان اینکه ۲۳ نفر از دستگیرشدگان نیز مرتکب جرایمی چون قتل و اقدامات مسلحانه شده بودند، گفت: در این مرحله از طرح کاشف ۶۱ باند نیز منهدم شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره سابقه دستگیر شدگان نیز گفت: ۱۹۲ نفر یا معادل ۶۲ درصد از دستگیرشدگان دارای سابقه بودند. همچنین در اجرای این طرح ۲۲۲۷ فقره سرقت نیز مورد شناسایی قرار گرفت.

رحیمی در ادامه به برخی از اقدامات و باندهای شاخص در این حوزه اشاره کرد و گفت: یک باند آدم ربایی که اقدام به ربودن یک فرد سرمایه دار و کارخانه دار کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند. اعضای این باند در حین پارک خودرویش در یکی از خیابان‌های تهران با ضرب و تهدید اسلحه و شوکر ربوده و درخواست مبلغ ۱۴ هزار دلار از وی داشتند که البته به هدف خود نرسیدند.

رحیمی از انهدام یک باند سرقت مسلحانه معروف به کونانی نیز خبر داد و گفت: تمام اعضای این باند مورد شناسایی قرار گرفته و دستگیر شدند. این افراد در یک ویلا در محدوده کرج زندگی می‌کردند.

رحیمی اضافه کرد: باند چهار نفره سرقت از صرافی‌ها نیز قبل از انجام هر گونه سرقت از صرافی‌ها مورد شناسایی قرار گرفته  و دستگیر شده، البته این باند پیش از این در اقدامی مسلحانه ۱۷ هزار دلار را به سرقت برده بودند و در حال برنامه ریزی برای سرقت مسلحانه از چندین صرافی بودند که بازداشت شدند.

رئیس پلیس پایتخت انهدام باند سارقان مغازه‌های بازار تهران و باند سارقان منازل را نیز از دیگر دستاورهای این طرح برشمرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برخورد با اوراقچیان و مالخران در برخی از نقاط تهران نیز گفت: این افراد عمدتا در مناطقی چون شوش، بازار سید اسماعیل، خلازیر، خیابان مازندرانی و … فعال هستند. در این خصوص از حدود ۱۰ روز پیش دستورات ویژه‌ای درباره برخورد با این افراد به تمامی رده‌های انتظامی از جمله پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی و … داده شده است.

وی در توضیح بیشتر این امر گفت: بر این اساس فروش اجناس دست دوم باید با سند و مدرک مرتبط انجام شده و می‌بایست مدارک مربوط به آن ارائه شود. کلانتری‌ها و پایگاه‌های پلیس آگاهی نیز بر این موارد نظارت داشته و با هر گونه تخلف برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع