دومین کپسول بلواوریجین به مرز فضا می رود
دومین کپسول بلواوریجین به مرز فضا می رود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، یکی از این فضانوردان ویلیام شاتنر بازیگر ۹۰ ساله است. البته قرار بود این خدمه امروز به مرز فضا سفر کنند اما به دلیل وزش باد در مقر بلواوریجین واقع در تگزاس، عملیات پرتاب به فردا موکول شد. ۳ خدمه دیگر این کپسول، کریس بوشویزن، گلن […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، یکی از این فضانوردان ویلیام شاتنر بازیگر ۹۰ ساله است. البته قرار بود این خدمه امروز به مرز فضا سفر کنند اما به دلیل وزش باد در مقر بلواوریجین واقع در تگزاس، عملیات پرتاب به فردا موکول شد.
۳ خدمه دیگر این کپسول، کریس بوشویزن، گلن دی ورایس و آدری پاورز هستند. پرواز مذکور در ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه به وقت گرینوویچ انجام می شود و کپسول به ارتفاع ۶۵ مایلی زمین می رود. خدمه پس از تجربه ۳ دقیقه بی وزنی دوباره به زمین بر می گردند.
شاتنر سالمندترین فردی خواهد بود که به فضا سفر می کند. قبل از او والی فانک ۸۲ ساله به عنوان نخستین خدمه بلواوریجین و همراه جف بزوس به مرز فضا رفته است.
این دومین باری است که بلواوریجین کپسول سرنشین دار به مرز فضا می فرستد. در ماموریت پیشین این شرکت جف بزوس، مارک بزوس، والی فانک و الیور دیمن همراه موشک نیوشپارد به فضا رفتند.

منبع