گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها
گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

باشگاه خبرنگاران جوان– زیبایی گل‌ها چشم و عطر خوش آن‌ها مشام را نوازش می‌دهد. در طبیعت گل‌هایی هم هستند که نه تنها قابل خوردن و خوشمزه هستند؛ بلکه خواص بی‌نظیری نیز دارند. در این گزارش با این گل‌های خوراکی آشنا می‌شوید. لادن گل لادن نه تنها زیبایی خاصی دارد؛ بلکه برگ‌های این گیاه و غنچه‌هایش […]

باشگاه خبرنگاران جوان– زیبایی گل‌ها چشم و عطر خوش آن‌ها مشام را نوازش می‌دهد. در طبیعت گل‌هایی هم هستند که نه تنها قابل خوردن و خوشمزه هستند؛ بلکه خواص بی‌نظیری نیز دارند. در این گزارش با این گل‌های خوراکی آشنا می‌شوید.

لادن

گل لادن نه تنها زیبایی خاصی دارد؛ بلکه برگ‌های این گیاه و غنچه‌هایش نیز خوراکی و مملو از ویتامین سی هستند. بیشتر بخش‌های این گیاه به ویژه برگ‌هایش طعم شاهی می‌دهد، از این رو به آن شاهی هندی هم می‌گویند. گل‌های مهمیزدار، شیپورمانند به رنگ قرمز، زرد و نارنجی از اوایل تابستان تا اوایل پاییز پدیدار می‌شوند.

15488350 342 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

آقطی

گیاه آقطی در آلمان “هولوندر” (Holunder) و در انگلیسی (Sambucus) گفته می‌شود. از این گیاه می‌توان ژله، چای، شربت و بستنی تولید کرد. دیتر لایپولد کسی است که در آلمان از این گیاه یک نوشیدنی غیر الکلی محبوب به نام “بیوناد” (Bionade) ابداع کرد و به تولید انبوه رساند.

15488351 596 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

گل رز

عطر گل رز هر مشامی را نوازش می‌دهد. گلاب حاصل از آن در بسیاری از شیرینی‌جات کاربرد دارد. گل‌برگ‌های لطیف آن را نیز می‌توان “کاراملیزه” و “شکرزده” هم صرف کرد.

15488352 469 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

بنفشه

بر اساس طب سنتی ایران تمامی قسمت‌های بنفشه از جمله برگ، گل، دانه، ریشه و سرشاخه‌های گل‌دار مصرف دارویی دارند. از گل‌برگ‌های “کارملیزه” شده، می‌توان برای تزئین کیک استفاده کرد و یا به سالاد و سوپ عطر خاص بخشید.

15488353 328 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

مینای چمنی

تقریبا در همه جا یافت می‌شود. بچه‌ها از آن در آلمان برای ساختن گردن‌بند و فال‌گرفتن درباره این که “دوستم داره، دوستم نداره” استفاده می‌کنند. از این گیاه می‌توان در سالاد استفاده کرد و یا حتی گلبرگ‌های آن را با نان و پنیر هم صرف کرد.

15488354 296 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

گل قاصدک

برگ و گل‌برگ‌های گل قاصدک خوردنی هستند و می‌توان از آن در سالاد و سوپ استفاده کرد. آشپز‌های حرفه‌ای از این گل ژله هم تولید می‌کنند. 

15488355 973 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار یا (Calendula) نه تنها دارای خواص دارویی، بلکه دارای خواص آرایشی نیز است و در رنگ مو و شامپو از آن استفاده می‌شود. در آلمان به آن “زعفران فقرا” گفته می‌شد؛ زیرا در گذشته از این گل خوراکی برای رنگ بخشیدن به غذا‌ها استفاده می‌شده است.

15488356 222 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

خُلَّر یا سَنـگِـنَک

از گلبرگ‌های آبی، قرمز، بنفش و سفید آن می‌توان در سالاد‌های تابستانی استفاده کرد. این گیاه از خانواده باقلاسانان است و به سالاد هم چنین مزه‌ای می‌بخشد.

15488357 716 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

ختمی

گل ختمی (Hibiskus) سرشار از ویتامین سی و برای کاهش فشار خون موثر است. چای گل ختمی را می‌توان به‌ صورت گرم و یا سرد نوشید. جالب این که کاربرد دارویی چای گل ختمی میان قبایل آفریقایی نیز شناخته شده است.

15488358 653 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

گل کدو

نه تنها کدو، بلکه گل آن نیز خوراکی است. دستورالعمل بیش از ۱۰۰ نوع غذا با گل کدو از کشور‌های گوناگون جهان در اینترنت موجود است.

15488359 174 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

گل میخک

گلی که از دو هزار سال پیش به عنوان ادویه شناخته و استفاده می‌شده است. گل میخک از نظر طب قدیم ایران خیلی گرم و خشک است و ۲۴ نوع خواص چون: رفع سردرد، رفع تنگی نفس، اشتهاآور، تب‌بر و کرم‌کش برای آن اعلام شده است.

15488360 524 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

بابونه

چای بابونه علاوه بر دارا بودن خواص درمانی فراوان، از دیرباز به خاطر عطر و بوی خوش مورد توجه بسیاری بوده و دارای خواص بسیاری نیز است. یکی از مهم‌ترین خواص این چای، تقویت سیستم ایمنی بدن است. این چای عفونت‌های ناشی از سرماخوردگی را از بین می‌برد. برای رفع گرفتگی‌های عضلانی و نیز گرفتگی‌های قاعدگی در زنان مفید است.

15488361 762 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

کوکب

برای ضد عفونی کردن زخم‌ها از جوشانده گل کوکب استفاده می‌شود. برای دفع ترک‌های لب و پاشنه پا به مدت یک ماه ۱۰۰ گرم از گل‌های کوکب را در بادام تلخ گذاشته و بعد از صاف کردن هر روز روی محل ترک‌ها و زخم‌های پا و لب مالیده شود. گل‌برگ‌های کوکب در سالاد، در کنار ماهی و حتی در نوعی دسر انگلیسی نیز استفاده می‌شوند.

15488363 941 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

گل داوودی

از گل داوودی می‌توان در پخت نان، سوپ و انواع “فوندو” استفاده کرد.

15488364 675 - گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

انتهای پیام/

منبع