10 حقیقت مهم در مورد لیزر موهای زائد
10 حقیقت مهم در مورد لیزر موهای زائد

بسیاری از مردم اصلاح، کندن و اپیلاسیون را ناخوشایند می دانند زیرا این روش های حذف مو، موقتی و نسبتاً کوتاه مدت هستند. برخی از افراد نیز در اثر این روش های حذف موهای زائد احساس ناراحتی می کنند، از جمله موهای زیرپوستی، زخم با تیغ و سوزش عمومی. به همین دلیل است که لیزر […]

بسیاری از مردم اصلاح، کندن و اپیلاسیون را ناخوشایند می دانند زیرا این روش های حذف مو، موقتی و نسبتاً کوتاه مدت هستند. برخی از افراد نیز در اثر این روش های حذف موهای زائد احساس ناراحتی می کنند، از جمله موهای زیرپوستی، زخم با تیغ و سوزش عمومی. به همین دلیل است که لیزر موهای زائد بسیار محبوب است. اگر به این روش علاقه دارید، این حقایق را بررسی کنید و با متخصص پوست در کلینیک لیزر مشورت کنید.

1. روی موهای تیره بهترین عملکرد را دارد

رفع موهای زائد با لیزر یک درمان مؤثر برای هر بیمار نیست. نتایج درمان های رفع موهای زائد زمانی بهترین است که رنگدانه در مو وجود داشته باشد. به این دلیل که لیزر به رنگ دانه تیره در فولیکول مو جذب می شود. این درمان روی موهای خاکستری، سفید، بلوند یا قرمز روشن مؤثر نیست.
موهای زبر یا ضخیم نیز بهتر از موهای نازک به لیزر درمانی پاسخ می دهند. این می تواند برای بسیاری از بیماران تسکین دهنده باشد، زیرا موهای ضخیم و درشت اغلب در مورد روش های دیگر حذف سرسخت هستند.

2. شما به جلسات متعدد نیاز دارید

حذف موهای زائد با لیزر یک درمان یک باره نیست. درحالی که حتی پس از اولین جلسه خود نتایج را مشاهده خواهید کرد، چندین جلسه طول می کشد تا فرآیند تکمیل شود. برای به دست آوردن بهترین نتیجه به 6-8 جلسه درمانی نیاز دارید.
درمان ها معمولاً بسته به چرخه رشد مو پخش می شوند. افراد معمولاً هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را برای صورت، 6 تا 8 هفته برای بدن و 8 تا 10 هفته برای پاها انجام می دهند، اما با متخصص پوست یا زیبایی پزشکی خود در کلینیک لیزر در مورد اینکه چند وقت یک بار باید درمان انجام دهید، صحبت کنید.

3. لیزر موهای زائد را می توان در مناطق مختلف بدن انجام داد

لیزر موهای زائد هم برای خانم ها و هم برای آقایان و برای انواع پوست در نواحی مختلف بدن انجام می شود. ناحیه(های) تحت درمان بر مدت زمان هر جلسه تأثیر می گذارد. درحالی که اکثر قسمت های بدن را می توان برای رفع موهای زائد درمان کرد، برخی از مناطق محبوب تر عبارت اند از:
•    صورت به خصوص لب بالا و چانه
•    گردن
•    شانه ها
•    بازوها
•    منطقه بیکینی
•    قفسه سینه
•    زیر بغل

images 1676804472 63f20178aa931 - 10 حقیقت مهم در مورد لیزر موهای زائد

4. آماده سازی پوست قبل از لیزر درمانی مهم است

قبل از شروع درمان های کاهش موهای زائد، باید با متخصص زیبایی در کلینیک لیزر مشورت کنید. این فرصتی برای شما است که سؤالات خود را بپرسید و اطلاعاتی در مورد نحوه آماده شدن برای روش خود به دست آورید.
•    در فضای باز یا داخل خانه برنزه نکنید.
•    از لوسیون های برنزه کننده استفاده نکنید.
•    قبل از بیرون رفتن از یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.
•    برای کاهش آسیب موهای سوخته، ناحیه موردنظر را اصلاح کنید.
•   آن ناحیه را نتراشید یا واکس نزنید.

5. اثرات و شدت سوزش در لیزر از فردی به فرد دیگر متفاوت است

بیماران سطوح مختلفی از ناراحتی را در طول لیزر موهای زائد گزارش می کنند. اکثر مردم می گویند که احساس سوزش سوزن گرم است. لیزرهای مورد استفاده در درماتولوژی Blue Ridge دارای یک اسپری سرد هستند که به طور هم زمان با نور لیزر به پوست برخورد می کند تا گرما را جبران کند و باعث راحتی بیشتر آن شود.

images 1676805067 63f203cb3ef6c - 10 حقیقت مهم در مورد لیزر موهای زائد

6. پیروی از دستورالعمل های مراقبت پس ازآن از عوارض جانبی جلوگیری می کند

عوارض جانبی مرتبط با لیزر موهای زائد معمولاً شامل قرمزی و تورم بعد از یک جلسه است. مطمئن شوید که هر دستورالعمل مراقبت پس از انجام عمل را دنبال کنید. برخی از نکات متداول برای مراقبت های بعدی عبارت اند از:
•    لباس های گشاد از پارچه های تنفس پذیر بپوشید.
•    به مدت 2 هفته از سایر درمان های پوستی خودداری کنید.
•    آن ناحیه را نتراشید یا واکس نزنید.
•    به مدت 24 ساعت از ورزش کردن و شنا کردن خودداری کنید.
•    با آب ولرم حمام کنید.
•    حداقل به مدت 7 روز از تابش مستقیم نور خورشید به منطقه خودداری کنید.
•    همیشه از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع SPF 30+ استفاده کنید.
•    از وسایل برنزه کننده استفاده نکنید.
•    برای کاهش قرمزی یا تورم خفیف از کمپرس سرد استفاده کنید.

7. موها ممکن است دوباره رشد کنند

همه ما فولیکول های خفته ای در بدن خود داریم که هورمون ها می توانند باعث ایجاد فولیکول های فعال شوند. برخی از نواحی که تحت درمان قرارگرفته اند ممکن است پس از مدتی رشد موی جدیدی داشته باشند. درحالی که مقدار موهای جدید نباید به اندازه قبل از درمان زیاد باشد، ممکن است در آینده درمان های نگهدارنده را انجام دهید.

8. درمان باید در یک کلینیک لیزر انجام شوند

درمان رفع موهای زائد با لیزر تا زمانی که توسط یک متخصص واجد شرایط در کلینیک لیزر انجام شود، عموماً بی خطر هستند. اسپاها و مکان های دیگری وجود دارند که درمان های لیزری را ارائه می دهند، اما همیشه باید انتخاب کنید که توسط یک متخصص زیبایی دارای مجوز استفاده از لیزر برای درمان های پوستی تحت درمان باشید.

9. لیزر موهای زائد باعث سرطان نمی شود.

یکی از نگرانی هایی که ممکن است در مورد لیزر درمانی داشته باشید این است که آیا این نوع نور می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا خیر؟ سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نور در محدوده UV مرتبط است. ما در معرض اشعه ماوراءبنفش نور خورشید و برخی منابع نور مصنوعی مانند تخت های برنزه هستیم. این یک طول موج با انرژی بالا است که فراتر از محدوده دید انسان است.
اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آن ها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.
لیزر موهای زائد زمانی که توسط پزشک مجرب در یک کلینیک لیزر معتبر انجام شود، بسیار ایمن است. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر درمانی می تواند خطر ابتلا به هر نوع سرطان یا هر بیماری دیگری را افزایش دهد، وجود ندارد. ما سال هاست که از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنیم، بنابراین می دانیم که هیچ اثر طولانی مدتی برای بیماران ما ندارد.

10. نداشتن عوارض طولانی مدت لیزر موهای زائد

در واقع، همان فناوری لیزری که برای انجام درمان های مو استفاده می کنیم، همان فناوری لیزری است که برای کمک به جوان سازی پوست و درمان های رفع لکه های تیره استفاده می کنیم.
 
امروزه درمان های لیزری زیادی وجود دارد که به از بین بردن موهای ناخواسته، معکوس کردن آسیب های ناشی از نور خورشید، پیری و بهبود ظاهر پوسته پوسته شدن پوست کمک می کند. این لیزرها می توانند فرسوده باشند، به این معنی که لایه بالایی پوست را تبخیر می کنند، مانند لیزر CO2 یا اربیوم، یا غیر ساینده، به عنوان مثال، یک لیزر بازسازی کننده که چین وچروک ها را بدون لایه برداری پوست از بین می برد. استفاده از لیزرهای فرسوده یا بسیاری از لیزرهای غیر ساینده باعث افزایش تشکیل کلاژن می شود که به بهبود خطوط و چین وچروک منجر می شود.
هیچ یک از این لیزرها خطر آفرین نیستند، لیزرهای مورد تأیید FDA که در حذف موهای زائد یا سایر روش های پوستی مورداستفاده قرار می گیرند، دارای حداقل تابش هستند و فقط سطح پوست را لمس می کنند.

کلام آخر:

جهت دستیابی به نتایج بهتر در مورد لیزر موهای زائد بدن بهتر است با یک متخصص پوست در کلینیک زیبایی مراجعه کره و بهترین دستگاه لیزر متناسب با پوست خود انتخاب نمایید. برای یافتن بهترین کلینیک زیبایی در اطراف محل کار یا منزل خود می توانید به سایت ایران جابینو مراجعه نمایید. ایران جابینو بانک اطلاعات مشاغل است و اطلاعات کلیه مشاغل را می توانید در آن بیابید.