بیک‌لیک‌لی: تیم ایران را باید خودش مقایسه کنیم نه با تیم های دیگر/ نقاط ضعف ما مشخص شد
بیک‌لیک‌لی: تیم ایران را باید خودش مقایسه کنیم نه با تیم های دیگر/ نقاط ضعف ما مشخص شد

نیکا بیک‌لیک‌لی در مورد ناکامی تیم ملی بسکتبال 3 نفره زنان در دو مسابقه انتخابی المپیک به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: با توجه به اینکه تیم ملی در مسابقات اتریش شرکت کرده بود طبق پیش‌بینی‌ها، بازی‌های راحت‌تری در مسابقات مجارستان داشت. سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان افزود: رقابت از آن جهت […]

نیکا بیک‌لیک‌لی در مورد ناکامی تیم ملی بسکتبال 3 نفره زنان در دو مسابقه انتخابی المپیک به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: با توجه به اینکه تیم ملی در مسابقات اتریش شرکت کرده بود طبق پیش‌بینی‌ها، بازی‌های راحت‌تری در مسابقات مجارستان داشت.

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان افزود: رقابت از آن جهت سخت بود که فقط یک تیم به المپیک می‌رفت و ما در گروه سختی قرار داشتیم، چون تیم قهرمان در آن گروه قرار داشت. چین تایپه هم که شاید تیم راحت‌تری به نظر می‌رسید اما در بازی ضربدری موفق شد تیم سوم گروه مقابل را شکست دهد.

بیک‌لیک‌لی به ضعف قوای جسمانی شاگردانش در این مسابقات اشاره کرد: به هر حال تیم‌های شرکت کننده بسیار خوب بوده و بازی‌های قابل قبولی از خودشان نشان دادند. ما هم رقابت نزدیکی با چین تایپه و هلند انجام دادیم، اما متاسفانه با توجه به ضعف قوای جسمانی، نبودن این فشار بازی در کشور خودمان و برگزاری دو بازی پشت هم با حریفان قدری که از لحاظ قوای جسمانی، قد، فیزیک بدنی و سرعت با ما متفاوت هستند کار را برای تیم ما مخصوصا در دقایق آخر بازی دشوار می‌کند و نشان می‌دهد که تمرینات یکی دو ماهه هنوز برای ما نسبت به تمرینات یکساله یا دوساله و تمرینات در طی سالی که تیم‌های دیگر انجام می‌دهند، کم است.

وی شرایط شاگردانش را در مسابقات مجارستان بهتر از رقابت‌های اتریش ارزیابی و خاطرنشان کرد: تیم ملی کشور ما در این مسابقات نقطه ضعف‌هایش بیشتر مشخص شد و نشان داد چقدر نسبت به بازی اول بهتر شده و اعتماد به نفس این تیم در دور دوم بالاتر رفته است.

بیک‌لیک‌لی با بیان این مطلب که شاگردانش اعتماد به نفس و عملکرد بهتری در مسابقات مجارستان داشتند، گفت: تیم ایران را باید خودش مقایسه کنیم نه با تیم های دیگر چون شرایط یکسانی نداریم. بنابراین فکر می‌کنم دستاوردهای این تیم مشخص بود. اعتماد به نفس، روحیه بهتر، آرامش و تسلط بر زمین بیشتر بود و بازیکنان می‌توانستند کارهای تکنیکی و تاکتیکی خود را در بازی‌های آخری که ما در مجارستان داشتیم بیشتر نشان دهند.

وی همچنین تفکر اعزام نشدن به مسابقات به دلیل ضعیف بودن و شکست خوردن برابر حریفان قدرتمند را اشتباه دانست و اظهار داشت: خوشحالم که این فرصت در اختیار بازیکنان تیم ملی قرار داده شد که بتوانند نام ایران را در این مسابقات زنده نگه دارند. به نظر من این تفکر که تیم ملی در این مسابقات نباشد چون شکست می‌خورد، خیلی اشتباه است و بر عکس حضور در این مسابقات، شجاعت تیم را نشان می‌دهد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران ادامه داد: فکر می‌کنم بودن ما در این مسابقات باعث افتخار بود و به بازیکنان و تلاش شان خسته نباشید می‌گویم، آنها تلاش خود را کردند و بهترین‌های ایران هستند، اما فشار بازی‌ها برای آنها زیاد بود در عین حال شانه خالی نکردند و تا آخرین لحظه جنگیدند.

وی خاطر نشان کرد: باید برنامه‌ریزی‌های خوب و بسیار مدونی داشته باشیم، چون این تیم نشان می‌دهد که پتانسیل دارد و با برنامه ریزی تغییر می‌کند، بنابراین با یک برنامه ریزی خوب می‌شود آینده خوبی را در این تیم دید البته کسب مقام خیلی زود است، اما همین که بتوانیم خودمان را در میان ده یا بیست تیم اول دنیا نگه داریم به نظر من خیلی عالی است.

انتهای پیام/