کاراته گزینشی المپیک| صادقی از کسب سهمیه المپیک باز ماند
کاراته گزینشی المپیک| صادقی از کسب سهمیه المپیک باز ماند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسابقات کاراته گزینشی المپیک از صبح امروز (جمعه 21 خرداد ماه) در پاریس آغاز شد و در کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی نماینده کشورمان  با 3 شکست در مرحله پایانی از دستیابی به سهمیه المپیک باز ماند. صادقی در مرحله نهایی ابتدا با نتیجه 25.62 بر 24.5 مقابل دلیرا بوزان از […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسابقات کاراته گزینشی المپیک از صبح امروز (جمعه 21 خرداد ماه) در پاریس آغاز شد و در کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی نماینده کشورمان  با 3 شکست در مرحله پایانی از دستیابی به سهمیه المپیک باز ماند.

صادقی در مرحله نهایی ابتدا با نتیجه 25.62 بر 24.5 مقابل دلیرا بوزان از ترکیه مغلوب شد و در ادامه با نتیجه 24.98 بر 25.14 مقابل جاسمین گانتر از آلمان شکست خورد. نماینده کشورمان در گام سوم نیز با نتیجه 25.74 بر 25.12 مقابل الکساندرا فراچی از فرانسه شکست خورد تا در مرحله پایانی در جایگاه سوم قرار گیرد و از کسب سهمیه المپیک بازبماند.

در کاتای بانوان، دلیرا بوزان از ترکیه، الکساندرا راچی از فرانسه و جاسمین گانتر از آلمان به ترتیب با کسب جایگاه‌های اول تا سوم مسابقات موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شدند.

صادقی برای حضور در مرحله نهایی مسابقات، صبح امروز ابتدا در گروه سوم به رقابت با رقبایی از فرانسه، تایلند، جمهوری چک، پرو، ونزوئلا، مجارستان، السالوادور، لهستان و نروژ  پرداخت و با کسب 24.28 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه به دور بعد صعود کرد.

نماینده کاتای بانوان کشورمان در ادامه و در گروه دوم با کسب 25.46 امتیاز بالاتر از رقبایی از کشورهای ترکیه، کانادا، فرانسه، تایلند، جمهوری چک، مصر و یونان قرار گرفت و به دور سوم راه یافت.

او در دور سوم در قابت با کاتاروهای ترکیه، فرانسه و کانادا  با کسب 24.6 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

نماینده کاتا کشورمان در دور چهارم به مصاف “کریستا پوتری” از اندونزی رفت و با برتری 25.6 بر 24.68 مقابل حریف خود راهی مسابقات دوره‌ای شد.

همچنین در رقابت‌های کومیته نیز امیر مهدی‌زاده نماینده وزن 67- کیلوگرم کشورمان با شکست در دور سوم مقابل کاراته‌کا اردنی از دور مسابقات کنار رفت و فرصت کسب سهمیه المپیک را از دست داد.

در ادامه مسابقات، فردا(شنبه- 22 خردادماه) ابوالفضل شهرجردی در کاتای مردان و رزیتا علیپور در مسابقات وزن 61- کیلوگرک کومیته بانوان برای کسب سهمیه المپیک توکیو تلاش خواهند کرد.