وزیر خارجه کوبا: تحریمهای افتراءآمیز آمریکا را محکوم می کنیم
وزیر خارجه کوبا: تحریمهای افتراءآمیز آمریکا را محکوم می کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا روز پنج شنبه اعلام کرد که هاوانا تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه وزارت کشور و ارتش کوبا و همچنین اعمال فشار واشنگتن بر کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین در جهت وادارسازی آنها به تقابل جویی با کوبا را محکوم می‌کند. رودریگز در […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا روز پنج شنبه اعلام کرد که هاوانا تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه وزارت کشور و ارتش کوبا و همچنین اعمال فشار واشنگتن بر کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین در جهت وادارسازی آنها به تقابل جویی با کوبا را محکوم می‌کند.

رودریگز در یک پیام توئیتری نوشت: «من تحریم‌های بی پایه و افترا آمیز دولت ایالات متحده علیه آلوارو لوپز مییِرا و بریگاد ویژه ملی را رد می‌کنم. [دولت آمریکا] بهتر است قانون ماگنیتسکی را به دلیل سرکوب نظام مند و خشونت پلیس [در ایالات متحده] که جان ۱۰۲۱ نفر را در سال ۲۰۲۰ گرفت، در مورد خود به اجرا گذارد».

کوبا همچنین اعمال فشار «توهین آمیز» ایالات متحده بر شش کشور اروپایی و هشت کشور آمریکای لاتین در مسیر همراه سازی آنها با موضع ضد کوبایی واشنگتن را محکوم کرد.

گفتنی است، روز پنج شنبه وزارت خزانه داری ایالات متحده با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که وزیر نیروهای مسلح انقلابی کوبا و همچنین بریگاد ویژه وزارت کشور به دلیل آنچه که سرکوب معترضان خوانده می‌شود، مشمول تحریم می‌شوند.