سرمربی تیم تیراندازی اندونزی: خارجیهاطلای فروغی را باور نمی‌کردند
سرمربی تیم تیراندازی اندونزی: خارجیهاطلای فروغی را باور نمی‌کردند

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، ابراهیم اینانلو که به عنوان سرمربی تیم ملی اندونزی در سالن برگزاری مسابقات حضور داشت در مورد شرایط این تیم گفت: اندونزی اولین بار سهمیه المپیک تفنگ بادی گرفته است. البته شاگردم به دلیل اینکه حد نصاب سه وضعیت را هم زده بود اجازه پیدا کرد تا در […]

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، ابراهیم اینانلو که به عنوان سرمربی تیم ملی اندونزی در سالن برگزاری مسابقات حضور داشت در مورد شرایط این تیم گفت: اندونزی اولین بار سهمیه المپیک تفنگ بادی گرفته است. البته شاگردم به دلیل اینکه حد نصاب سه وضعیت را هم زده بود اجازه پیدا کرد تا در سه وضعیت هم تیر بزند.

وی ادامه داد: تیراندازی هنوز خیلی در اندونزی پیشرفت نکرده، نه مدال آسیایی داشته و نه جهانی و نه تورنمنت مهمی. اما خدا را شکر از دو سال پیش با شروع کارم اولین سهمیه المپیک اندونزی رقم خورد و سه ماه پیش در هند هم اولین مدال جهانی سه وضعیت زنان را گرفتیم. خدا را شکر این نتایج تلنگری شد و تصمیم گرفتند با دید بهتر و بازتر به تیراندازی نگاه کنند.

وی در مورد تمدید قراردادش با اندونزی نیز گفت: « من قراردادم را با فدراسیون اندونزی تمدید کردم، چرا که برنامه بلند مدت دارند و نگاه به بازیهای آسیایی و به ویژه المپیک ۲۰۲۴ دارند. با اولین سهمیه انگیزه هایشان چند برابر شده و رییس فدراسیون اندونزی خیلی خوشحال است و می خواهد سهمیه ها را برای المپیک بعدی افزایش دهد.»

به گفته او حضور مربیان تیراندازی در تیم های ملی کشورهای خارجی، دانش بالای ایرانی ها را نشان می دهد: «لازلو با ورود به ایران، کوهی از تجربه را با خودش آورد، خیلی از مربیان کنار لازلو تجربه خوبی به دست آوردند، من و خانم خاشمی چندسالی با لازلو کار کردبم، با رفتن لازلو با حفظ تیم نتایج خیلی خوبی گرفتیم، حالا می توانم بگویم سطح علمی مربیان تیراندازی ما مثل ورزشکاران پیشرفت کرده است. حتی در نبود من مشکلی پیش نیامد و در واقع من به خاطر وجود مربیان خوب رفتم. هدفم برگشت با تجربه بیشتر بود تا خدمت کنم.»

او نتایج تیراندازان ایرانی در المپیک را نتیجه برنامه ۲۰ ساله می داند: «من این چند روزه، نتایج ۲۰ سال برنامه و تمرین را دیدم. من از دوره ریاست ملک زاده، دیده ام که تیراندازان، مربیان و کادر فنی فدراسیون چقدر برای موفقیت تلاش کرده اند که نتیجه اش صعود تیراندازان به فینال در سه دوره المپیک بود. امیدوارم مدال طلا فروغی نگاه وزارت، کمیته ملی المپیک و دولت را به تیراندازی عوض کند. همان طور که تا حالا کمک کرده اند، امیدوارم بیشتر کمک کنند. چرا که تیراندازی نشان داد نه تنها پتانسیل دارد که قابلیت مدال را هم دارد. امیدوارم در روزهای آینده تعداد مدال هایمان بیشتر شود.»

اینانلو درباره مدال طلای المپیک فروغی می گوید:« شاید باور نکنید، اکثر شرکت های خارجی تولید صلاح ، به من تبریک گفتند. آنها برایشان غیر قابل باور بود. حتی مربیان تیم ها به من تبریک می گفتند، در حالی که خیلی متعجب بودند. البته حضور من در اندونزی افتخاری است و نشان می دهد که دنیا با دید دیگری به ما نگاه می کند، تمیدوارم از این به بعد اتفاقات خوب دبگری بیفتد.»

وی در مورد حاشیه های بعد از قهرمانی فروغی گفت:« این قضیه را ایرانی ها خارج یا داخل کشور دامن می زنند و من هیچ بازخورد منفی از این مساله بین خارجی ها ندیدم. جواد فروغی پرستار بیمارستان بقیه الله است، شاید بعضی ها بخواهند با سو استفاده از این قضیه، ارزش مدال را زیر سئوال ببرند،چیزی که مهم است بالا رفتن پرچم ایران در المپیک بود.»

سرمربی تیم ملی تیراندازی اندونزی ادامه می دهد:« تیراندازی سه فینالیست های قبلی از تفنگ بودند، چهارمین فینال هم طلا گرفت. قبلا فشار روی تپانچه بود که با مدال جواد ورق برگشت. اما در کل ما یک خانواده هستیم و هر کدام مدال بگیرند، برای خانواده است. به هر حال مهیار صداقت رکوردی که در این مسابقه زد، اگر چند سال اخیر میزد به فینال میرسید، اما اینجا به خاطر سطح بالا و فشار زیاد به فینال نرسید.