تاجیکستان میزبان مانور نیروهای واکنش سریع سازمان امنیت جمعی
تاجیکستان میزبان مانور نیروهای واکنش سریع سازمان امنیت جمعی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مجمع پارلمانی سازمان معاهده امنیت جمعی امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: از ۲۲ تا ۲۳ اکتبر سال جاری میلادی قانونگذاران کشورهای عضو سازمان معاهده امنیت جامع در مانورهای تاثیر متقابل ۲۰۲۱ نیروهای جامع واکنش سریع این سازمان که در قلمروی تاجیکستان برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد. […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مجمع پارلمانی سازمان معاهده امنیت جمعی امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: از ۲۲ تا ۲۳ اکتبر سال جاری میلادی قانونگذاران کشورهای عضو سازمان معاهده امنیت جامع در مانورهای تاثیر متقابل ۲۰۲۱ نیروهای جامع واکنش سریع این سازمان که در قلمروی تاجیکستان برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: این رزمایش شامل اقدامات نظامی و نظارت سیاسی بر اوضاع منطقه آسیای میانه می‌شود. در این رزمایش، قانونگذاران بر اقدامات با هدف شناسایی و از بین بردن تشکیلات تروریست‌های مسلح که به مناطق مرزی کشورهای عضو در آسیای میانه حمله می‌کنند، نظارت می‌کنند.
از زمان تصرف کابل به دست طالبان در ۱۵ اوت سال جاری میلادی پس از خروج نیروهای آمریکایی، اوضاع امنیتی در مرزهای افغانستان دچار تنش شده است.
انتهای پیام

منبع