تشکیلات خودگردان فلسطین:بهبوط اوضاع انسانی جایگزین راهکار سیاسی نیست
تشکیلات خودگردان فلسطین:بهبوط اوضاع انسانی جایگزین راهکار سیاسی نیست

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما» ، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان دیدار با مدیر آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در کرانه باختری و نوار غزه موسوم به “یو اس اید” در کرانه باختری و رام‌الله خاطرنشان کرد، بدون وجود چارچوب سیاسی برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما» ، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان دیدار با مدیر آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در کرانه باختری و نوار غزه موسوم به “یو اس اید” در کرانه باختری و رام‌الله خاطرنشان کرد، بدون وجود چارچوب سیاسی برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی و تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی، مشکلات اقتصادی همچنان باقی خواهد ماند.

اشتیه در ادامه افزود، برنامه‌های امدادی بسیار مهم هستند اما باید تلاش‌های امدادی به رشد و توسعه مرتبط باشد تا ملت فلسطین بتوانند اقتصاد را اهرمی برای سیاست (رافعة للسیاسة)٫٫ قرار دهند و هدف اصلی این حمایت یعنی دستیابی به راهکار تشکیل دو کشوری محقق شود.

نخست وزیر فلسطین از سرگیری کمک‌های آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا به مردم فلسطین در کرانه باختری و غزه را ستود و آن را اقدامی برای احیای روابط با آمریکا و حمایت از راهکار تشکیل دو کشوری دانست.

وی از این آژانس آمریکایی خواست که برنامه‌های آن با اولویت‌های ملی مطابقت داشته باشد و در حمایت از اقتصاد ملی، ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش نرخ بیکاری سهیم باشد.

محمد اشتیه ضمن استقبال از رویکرد و تمایل آمریکا برای حمایت مجدد از بیمارستان‌های شهر قدس، خواستار توسعه برنامه‌هایی برای حمایت از مسکن، فرهنگ و بخش خصوصی در شهر مقدس برای مقابله با یهودی سازی اسرائیل علیه آن شد.

انتهای پیام

منبع