سیستان و بلوچستان تامین کننده ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری کشور
سیستان و بلوچستان تامین کننده ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری کشور

به گزارش ایسنا- داود شهرکی در شورای صنعت استان بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به دسترسی به آبهای آزاد و صنعت آبزی پروری و لنج سازی به تنهایی تامین کننده ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری کشور است. رییس سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان در بخشهای تولید و تجارت […]

به گزارش ایسنا- داود شهرکی در شورای صنعت استان بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به دسترسی به آبهای آزاد و صنعت آبزی پروری و لنج سازی به تنهایی تامین کننده ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری کشور است.
رییس سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان در بخشهای تولید و تجارت مستعد شکوفایی است که با برنامه ریزی های انجام شده شرایط خوب اقتصادی برای استان فراهم خواهد شد.
وی افزود: در بخش تسهیل و رفع موانع تولید در استان با همکاری دستگاه های مرتبط مشکلات تمامی واحدهای تولیدی استان بررسی و عمده مشکلات درحال رفع شدن است.
شهرکی ادامه داد: در حال حاضر سیستان و بلوچستان در برخی صنایع ، تامین کننده نیاز کشور می باشد از جمله تامین کننده ۸۰درصد نیاز تور ماهیگیری کشور ،تامین کننده ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰درصد نیازپاکت سیمان کشور را تامین می کند.
رییس سازمان صمت استان کرد: دربخش ذخایر معدنی دراستان به ذخایر اقتصادی و مستعد جهت سرمایه گذاری رسیده ایم ار جمله مس ،منیزیت،تیتانیموم ،طلا،آنتیموان که استقرار صنایع وابسته در کنار این معادن ، زمینه ایجاد اشتغال پایدار در استان را فراهم خواهد نمود .

منبع