فرانسه: به حاکمیت الجزایر احترام می‌گذاریم
فرانسه: به حاکمیت الجزایر احترام می‌گذاریم

به گزارش ایسنا، به نقل از صدی البلد، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه پس از اظهارات اخیر عبدالمجید تبون رئیس‌جمهور الجزایر گفت که کشورش به حاکمیت الجزایر احترام می‌گذارد. وی افزود: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه بر احترام به ملت الجزایر تاکید کرده است. یعنی به معنای احترام کامل به حاکمیت الجزایر است […]

به گزارش ایسنا، به نقل از صدی البلد، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه پس از اظهارات اخیر عبدالمجید تبون رئیس‌جمهور الجزایر گفت که کشورش به حاکمیت الجزایر احترام می‌گذارد.
وی افزود: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه بر احترام به ملت الجزایر تاکید کرده است. یعنی به معنای احترام کامل به حاکمیت الجزایر است و الجزایری‌ها خودشان سرنوشت‌شان را تعیین خواهند کرد.
 لودریان در پاسخ به سوالی درباره احضار سفیر کشورش از سوی الجزایر نیز تاکید کرد: این موضوع با اهمیتی که ما برای روابط میان دو ملت قائل هستیم متناسب نیست.
وی ادامه داد: ما متقاعد شده‌ایم که همکاری با یکدیگر به نفع منافع مشترک است و من معتقد هستم که بسیاری از مقامات الجزایر نیز موضع مشترکی با ما دارند.
به دنبال ادامه تنش‌ها میان الجزایر و فرانسه پس از کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری، رئیس‌جمهور الجزایر یکشنبه هفته جاری در سخنانی اعلام کرد که فرانسه باید فراموش کند که الجزایر مستعمره آنها بوده است.
تنش‌ها میان دو کشور فرانسه و الجزایر پس از اظهارات محدود کردن ویزای شهروندان الجزایری برای سفر به فرانسه و اظهارات جنجالی امانوئل ماکرون علیه دولت و رئیس جمهور الجزایر بالا گرفت.
روزنامه فرانسوی «لوموند» صحبت‌های ماکرون را منتشر کرد که در آن اظهار داشت همتای الجزایری‌اش، عبدالمجید تبون «در یک رژیم بسیار سخت گیر کرده است».
رئیس جمهور فرانسه همچنین وجود «ملت الجزایر قبل از استعمار فرانسه» را زیر سوال برد و بر لزوم رسیدگی به این موضوع به منظور دستیابی به «آشتی بین مردم» تاکید کرد.
وزارت خارجه الجزایر هم سفیر فرانسه در این کشور را برای اعلام مراتب اعتراض شدید و رسمی کشورش به دلیل تصمیم یکجانبه پاریس درخصوص کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری احضار کرد.
انتهای پیام

منبع