سفر هیئت دولت نقطه عطف حوزه راه و مسکن فارس خواهد بود
سفر هیئت دولت نقطه عطف حوزه راه و مسکن فارس خواهد بود

رستم قاسمی شامگاه پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه در شورای اداری استان فارس که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با اشاره به نتایج بازدیدها و مشکلاتی که مردم داشتند، اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل با مصوبات سفر و اعتبارات اتفاق بزرگی می‌افتد. او با بیان اینکه آزادراه شیراز ـ اصفهان بزرگترین آزادراه کشور است، افزود: به […]

رستم قاسمی شامگاه پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه در شورای اداری استان فارس که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با اشاره به نتایج بازدیدها و مشکلاتی که مردم داشتند، اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل با مصوبات سفر و اعتبارات اتفاق بزرگی می‌افتد.
او با بیان اینکه آزادراه شیراز ـ اصفهان بزرگترین آزادراه کشور است، افزود: به دلایل مختلف باید قطعه ۷ و ۸ ایجاد شود تا توزیع ترافیک اتفاق بیفتد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان امسال قطعه ۶ ابن آزاد راه تمام می‌شود، خاطرنشان کرد: قطعه ۷ و ۸ نیز قبل از سفر توافق با سرمایه‌گذار انجام شد و این آزادراه می‌تواند آزادراه بوشهر را کامل کند. قطعه ۸ نیز تا ۲.۵ سال طول می‌کشد اما عملیات اجرایی شروع می‌شود.
او با بیان اینکه تکمیل آزادراه محور جهرم _ لار نیز مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: همچنین ۱۰۰ میلیارد برای رفع نقاط حادثه خیز در نظر گرفته شده است. 
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای بزرگراه دشت ارژن _ قائمیه ۴۰ میلیارد تومان اعتباز گذاشته شده است، گفت: راه‌آهن نیز با تهاتر نفت و اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان سرعت می‌گیرد و در یک ماه آینده قراردادها اجرایی می‌شود و البته پروژه‌های دیگر هم در زمینه راه در فارس مد نظر است.
قاسمی با بیان اینکه باند دوم کوار _ عسلویه که اعتبارات خوبی برای آن پیش‌بینی شده ‌است و ظرف یک ماه آینده با سازندگان شروع می‌کنیم، از پیش بینی 1000 میلیارد تومان، به غیر از سهم بخش مشارکت کننده، در این پروژه خبر داد.
قاسمی با بیان اینکه ساخت مسکن از دیگر موارد مهم این سفر بود، افزود: نیازمندی‌های مسکن مهر و زیرسازی‌ها در دستور کار قرار گرفته؛ از طرفی سهم فارس از ۲ میلیون واحد مسکونی ۱۲۰ هزار واحد سهم استان فارس است‌.
او با بیان اینکه در اغلب شهرها زمین شناسایی شده است، گفت: در مرکز استان اقدامات لازم باید انجام شود، برخی از قطعات باید الحاق شود به صدرا و توافق با اوقاف نیز انجام شده تا زمین ۱۲۰ هزار مسکن را حل کنیم.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: نهضت مسکن را ‌آغاز می‌کنیم و امیدواریم در این سفر نقطه عطفی در مسکن و حمل و نقل استان به وجود آید.
انتهای پیام

منبع