۴۶ هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی در شهرستان‌های استان تهران اضافه شد
۴۶ هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی در شهرستان‌های استان تهران اضافه شد

سید مجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران پیش از ظهر پنجشنبه ۲۲ مهر ماه در جلسه بررسی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان قرچک و شهرستان‌های استان تهران که در سالن اجتماعات ثقلین برگزار شد ، اظهار کرد: گرامی می‌داریم نام و یاد ۵ هزار معلم فرهنگی و ۳۶ هزار شهید دانش آموز […]

سید مجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران پیش از ظهر پنجشنبه ۲۲ مهر ماه در جلسه بررسی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان قرچک و شهرستان‌های استان تهران که در سالن اجتماعات ثقلین برگزار شد ، اظهار کرد: گرامی می‌داریم نام و یاد ۵ هزار معلم فرهنگی و ۳۶ هزار شهید دانش آموز را که برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جان خود را تقدیم انقلاب کردند.
وی ادامه داد: شهرستان قرچک نمونه بارز شهرستانی همراه و همیار مسؤولان در استان تهران معروف است و اتحاد و همدلی در این شهرستان زبان زد عام و خاص در استان تهران است.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: کارگروهی برای رفع برخی مشکلات تشکیل دادیم که یکی از مشکلات ساماندهی نیروی انسانی است که حذف معلم تمام وقت باعت شد نزدیک به ۵ هزار معلم کمبود داشته باشیم و در سال جاری ۴۵۰۰ همکار فرهنگی به درجه رفیع بازنشستگی نایل آمدند.
هاشمی در ادامه تصریح کرد: در شهرستان‌های استان تهران در سال جاری ۴۶ هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی نسبت به سال قبل اضافه شده است.
این مقام مسئول عنوان کرد: در شهرستان‌های استان تهران از ۶۹ پروژه که در حال ساخت و تحویل است ، ۴۹ پروژه به مهر ۱۴۰۰ رسیده و تحویل آموزش و پرورش شده است که از این بین ۳۳ پروژه دولتی می‌باشد که پیشرفت فیزیکی آن‌ها متغیر است.
سرپرست آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تراکم دانش آموزی در استان تهران را ۳۶ نفر اعلام کرد و افزود: میانگین تراکم دانش‌آموزان در کشور ۲۴ نفر است، در استان یک برنامه ۵ ساله در نظر گرفته شده تا کیفیت بخشیِ نیروی انسانی افزایش پیدا کند.
انتهای پیام

منبع