60 درصد بزرگراره‌های کشور در دولت تدبیر و امید ساخته شد
60 درصد بزرگراره‌های کشور در دولت تدبیر و امید ساخته شد

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارتخانه های راه و شهرسازی و ورزش و جوانان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد پس از استماع گزارشی پیرامون پروژه‌ها، گفت: آنچه من از نکاتی که شما بیان کردید، استفاده کردم […]

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارتخانه های راه و شهرسازی و ورزش و جوانان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد پس از استماع گزارشی پیرامون پروژه‌ها، گفت: آنچه من از نکاتی که شما بیان کردید، استفاده کردم این بود که گفتید ۳۵ هزار کیلومتر راه های اصلی داریم که از این میزان ۲۰ هزار کیلومتر بزرگراهی است و ۱۵ هزار کیلومتر باقی می ماند که در دست اجرا داریم و کمتر از ۱۰ هزار کیلومتر دیگر باقی می ماند که گفتید سالی هزار کیلومتر امکان بهره برداری هست.

وی افزود: یعنی ۱۰ سال دیگر باید منتظر بمانیم که همه راه های کشور به راه های بزرگراهی تبدیل شوند. به نظر من این کار مهمی است و ریل گذاری ای برای دولت آینده است. ما در این دولت از ۱۲ هزار کیلومتر بزرگراه تقریبا به ۲۰ هزار کیلومتر یعنی معادل حدودا ۶۰ درصد رسیده‌ایم. ۶ هزار کیلومتر هم در دست اجرا داریم و اگر این در دست اجرا را هم حساب کنیم می شود تقریبا دو برابر.  

رئیس جمهور با بیان اینکه برای ما جاده های کشور بسیار مهم است، تاکید کرد: شما گفتید ۹۰ درصد بارها به صورت جاده ای  حمل و نقل می‌شود و بار سنگینی روی جاده ها هست که بخش بزرگی از آن را در آینده باید به ریل منتقل کنیم، اما اینکه امروز موفق هستیم و ۳۲۱ کیلومتر پروژه بزرگراهی و راه اصلی را به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان در یک روز افتتاح می کنیم، جای خوشبختی است.

آیین بهره برداری از طرح‌های راه سازی و ورزشی آغاز شد

هشتاد و یکمین برنامه از افتتاح طرح‌های ملی، بهره برداری از چند طرح بزرگ وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و ورزش و جوانان در سراسر کشور دقایقی پیش با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به صورت تصویری آغاز شد.

در حوزه راه سازی ۳۷ طرح بزرگراهی، بندری و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شامل ۳۲۱ کیلومتر طرح بزرگراهی و راه اصلی در کشور، ۸ طرح در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ۱۶ طرح بندری شامل سه پست اسکله نفتی، انواع سامانه‌های اعلام حریق، سامانه مرجع دریایی و چند طرح دیگر در استان‌های مازندران، بوشهر و هرمزگان با دستور رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه سالن‌های چندمنظوره ورزشی ۶ هزار نفره ساری و شیراز همراه با ۲۶۴ فضای ورزشی دیگر افتتاح خواهد شد.

تکمیل می‌شود…