7 علت خاموش شدن پکیج
7 علت خاموش شدن پکیج

پکیج های دیواری این امکان را فراهم کرده اند تا بتوانیم بدون استفاده از موتور خانه ها در خانه هایمان از آب گرم استفاده کنیم. امروزه این پکیج ها بسیار محبوب و پر استفاده می باشند. اما پکیج های دیواری ممکن است با مشکلات و اختلالاتی رو به رو شوند. یکی از این مشکلات که […]

پکیج های دیواری این امکان را فراهم کرده اند تا بتوانیم بدون استفاده از موتور خانه ها در خانه هایمان از آب گرم استفاده کنیم. امروزه این پکیج ها بسیار محبوب و پر استفاده می باشند. اما پکیج های دیواری ممکن است با مشکلات و اختلالاتی رو به رو شوند. یکی از این مشکلات که بسیار رایج می باشد، خاموش شدن پکیج می باشد.
در این مطلب قصد داریم درباره خاموش شدن پکیج و دلایل آن نکاتی را بیان کنیم. به طور کلی می توان گفت دلایل اصلی خاموش شدن پکیج کمبود فشار آب و خراب شدن قطعات مختلف دستگاه می باشد. اما در هنگام بروز چنین مشکلی قطعات دستگاه باید برسی شوند تا منبع اصلی مشکل مشخص شود.

7 مورد از دلایل خاموش شدن پکیج

1.    کم بودن فشار آب

یکی از دلایل خاموش شدن پکیج، کم بودن فشار آب می باشد. هنگامی که پکیج با کمبود آب و یا پایین بودن فشار آب رو به رو شود، قدرت و عملکرد خود را از دست می دهد و خاموش می شود.
در صورتی که متوجه شدید فشار آب کم است و پکیج با کمبود آب مواجه شده است، نیازی نیست به تعمیر کار مراجعه کنید. این مشکل با بالا رفتن فشار آب و رسیدن آب کافی به پکیج بر طرف می شود. البته گاهی اوقات ممکن است نبود آب کافی در پکیج به دلیل مشکلات دیگری مانند وجود نشتی در پکیج، اختلال در بخش گاز دستگاه و غیره رخ دهد.

2.    وجود هوا در مدار گرمایش پکیج

وارد شدن هوا به پکیج به دلایل متفاوتی ممکن است رخ دهد. وجود هوا در پکیج ممکن است در جریان آب اختلال ایجاد کند که این موضوع باعث می شود به جای آب، هوا وارد مدار پکیج شود.
در این مواقع پمپ دستگاه، هوا را وارد مدار سیستم می کند و در نتیجه به دلیل کافی نبودن مقدار آب، پکیج خاموش می شود. 
برای حل این مشکل باید پکیج و رادیاتور های خود را هوا گیری کنید. هواگیری پکیج علاوه بر حل چنین مشکلاتی، باعث افزایش طول عمر پکیچ نیز می شود.
توصیه می شود هواگیری پکیج خودتان انجام ندهید و این کار را به یک تعمیر کار که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارد، بسپارید.

3.    تجمع رسوبات در لوله ها

گرفتگی لوله ها و تجمع رسوبات از جمله دلایل رایج خاموش شدن پکیج می باشد. رسوب ها به طور طبیعی پس از مدتی استفاده از پکیج در لوله ها و مسیر های دستگاه جمع می شوند و آن ها را مسدود می کنند. مسدود شدن این مسیر ها از رسیدن آب کافی به پکیج جلوگیری می کند و در نتیجه پکیج خاموش می شود. برای حل این مشکل باید صافی هایی که در زیر پکیج قرار دارند را باز کنید و فیلتر های آن ها را کاملا تمیز کنید. در صورتی که در انجام این کار تجربه ندارید و برایتان سخت می باشد می توانید از یک فرد تعمیرکار کمک بگیرید.

4.    خراب شدن برد دستگاه

برد اصلی یکی از قطعات مهم در پکیج می باشد. این قطعه وظیفه دارد که تمامی دستورات و فرمان ها را به دیگر قطعات دستگاه صادر کند.
در صورتی که در عملکرد این قطعه اختلالی ایجاد شود و نتواند فرمان ها و دستورات لازم را به قطعات دیگر ارسال کند عملکرد کلی دستگاه با مشکل با مواجه می شود.
در این مواقع که فرمان ها به درستی ارسال نمی شوند، سنسور های دستگاه از کار میفتند و در نتیجه دستگاه خاموش می شود.
از آنجایی که برد اصلی یک قطعه مهم در پکیج می باشد تعمیر و تعویض آن نیاز به تخصص دارد و باید حتما به تعمیرکار مراجعه کنید.

5.     بالا رفتن دمای پکیج

بیش از حد بالا رفتن دمای پکیج می تواند برای دستگاه بسیار مضر باشد و گاهی اوقات موجب خاموش شدن آن شود.
دمای دستگاه به دلایل مختلفی می تواند افزایش یابد. برخی از مهم ترین دلایل آن شامل مسدود شدن مسیر جریان آب، خراب شدن کلید تنظیم دما، عدم تنظیم شعله، خراب شدن کلید NTC   می شود. البته خوب است بدانید که در چنین مواقعی دستگاه به این دلیل خاموش می شود که از خرابی های بیشتر جلوگیری کند و ایمنی دستگاه را تا حد ممکن حفظ کند.

6.    خراب شدن فن های  دستگاه

فن های پکیج وظیفه دارند دود های ایجاد شده را دفع و از دستگاه خارج کنند. در صورتی که فن ها خراب شوند و یا مشکل مواجه شوند، دود های ایجاد شده در مسیر دودکش باقی می مانند و باعث خاموش شدن پکیج می شوند.
معمولا فن ها هنگامی خراب می شوند که موتور دستگاه بسوزد و معیوب شود.

7.    وجود مشکل در الکترود یون دستگاه

خراب شدن الکترود یون پکیج نیز یکی از دلایل خاموش شدن آن می باشد. این قطعه بسیار کوچک می باشد و وظیفه تشخیص شعله را بر عهده دارد.
فاصله این قطعه از شعله باید بین 3 تا 5 میلیمتر باشد تا به درستی کار کند و شعله را تشخیص دهد. اگر این فاصله رعایت نشود و یا در الکترود مشکلی ایجاد شود، الکترود نمی تواند فرمان روشن شدن و روشن ماندن دستگاه را صادر کند و از این رو دستگاه خاموش می شود.
علاوه بر رعایت فاصله الکترود از جرقه زن، خوب است که هر چند وقت یکبار الکترود را تمیز کنید و کثیفی ها و آلودگی های اطراف آن را از بین ببرید. این کار از وقوع برخی از مشکلات مربوط به الکترود جلوگیری می کند.

   در این مطلب به برخی از دلایل خاموش شدن پکیج اشاره کردیم و نکاتی را در رابطه با آن ها نیز بیان کردیم. امیدواریم که این نکات برای شما مفید بوده باشند و توانسته باشیم شما را در برطرف کردن مشکل پکیج تان راهنمایی کنیم.
چنانچه نتوانستید مشکل خاموش شدن پکیج را رفع کنید لازم است از تعمیرکار مجاز کمک بگیرید 
در کرج ، شوفاژ لطفی نمایندگی فروش و تعمیر پکیج ایساتیس در کرج ، نمایندگی پکیج باکسی در کرج و نمایندگی پکیج آریستون در کرج می باشد و در کمترین زمان ، نسبت به تعمیر آنها اقدام می کند. 09125641224