حلیم گندم به روش مادربزرگ‌ها + طرز تهیه
حلیم گندم به روش مادربزرگ‌ها + طرز تهیه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حلیم از جمله  غذاهایی است که  از قدیم  در سفره های ایرانی ها  وجود داشته و خصوصا خوردن این  غذای خوشمزه در روز های سرد  لذت بیشتر و طرفداران زیادی دارد و معمولا افراد به عنوان صبحانه این غذای خوشمزه را می خورند.  بیشتربخوانید گندم پوست کنده – ۳۰۰ گرمگوشت – […]

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حلیم از جمله  غذاهایی است که  از قدیم  در سفره های ایرانی ها  وجود داشته و خصوصا خوردن این  غذای خوشمزه در روز های سرد  لذت بیشتر و طرفداران زیادی دارد و معمولا افراد به عنوان صبحانه این غذای خوشمزه را می خورند. 


بیشتربخوانید


گندم پوست کنده – ۳۰۰ گرم
گوشت – ۲۰۰ گرم
پیاز – یک عدد
شکر – به میزان لازم
دارچین – به میزان لازم
روغن – به میزان لازم
زردچوبه – به میزان لازم

نمک – به میزان لازم

۱- گندم را باید از شب قبل در آب خیس کنید تا نرم شود. پس از این‌که گندم خوب خیس خورد، آن را به همراه شش لیوان آب داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. گوشت را هم جداگانه در یک قابلمه کوچک قرار دهید.

۲- پیاز را به چهار قسمت تقسیم و به همراه دو لیوان آب به قابلمه گوشت اضافه کنید. مقداری زردچوبه هم به گوشت اضافه کنید و اجازه دهید گوشت کاملا بپزد. سپس آن را از قابلمه خارج و ریش ریش کنید.

۳- در این مرحله گوشت ریش ریش شده را به همراه مقداری نمک به قابلمه گندم اضافه کنید. توجه داشته باشید زمان اضافه کردن گوشت، گندم باید شبیه به پوره شده باشد.

۴- نکته مهم درباره حلیم این است که باید به صورت مداوم آن را هم بزنید.

۵- گندم خیلی سریع ته می‌گیرد و باعث می‌شود روی طعم غذا تاثیر منفی بگذارد. در مرحله بعد یک قاشق غذاخوری روغن به حلیم اضافه کنید و اجازه دهید آب موجود در غذا با حرارت بسیار ملایم تبخیر شود.

۶- حلیم زمانی که داغ است کمی شل است، ولی بعد از مدت کمی خودش را می‌گیرد و سفت‌تر می‌شود. پس از این که حلیم آماده شد آن را در ظرف مد نظر بریزید.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/

منبع