اعطای تسهیلات ۵ میلیاردی ویژه بهسازی واحدهای فرآوری سنگ
اعطای تسهیلات ۵ میلیاردی ویژه بهسازی واحدهای فرآوری سنگ

اسدالله کشاورز بیستم مهرماه در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ محلات در شهر نیم‌ور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲۰۰ معدن سنگ تزیینی با تنوع ۵ گروه ساختاری در کشور وجود دارد و سالانه ۱۲ تا ۱۳ میلیون تن تولید سنگ از این ۵ گروه صورت می‌گیرد. وی بیان کرد: بالغ […]

اسدالله کشاورز بیستم مهرماه در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ محلات در شهر نیم‌ور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲۰۰ معدن سنگ تزیینی با تنوع ۵ گروه ساختاری در کشور وجود دارد و سالانه ۱۲ تا ۱۳ میلیون تن تولید سنگ از این ۵ گروه صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: بالغ بر ۶ هزار کارخانه سنگ‌بری در کشور وجود دارد که اکثرا با فرسودگی تجهیزات و دستگاه روبرو هستند و اخیرا بخشنامه ای ابلاغ شده است که واحدهای فرآوری نیازمند بهسازی می توانند تسهیلات ویژه تا سقف ۵ میلیارد را دریافت کنند که این امر به نوسازی این کارخانجات برای حضور بیشتر در بازار جهانی کمک می کند.
سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی نیز با اشاره به حضور سفرایی از کشورهای اندونزی، آفریقای جنوبی و جمهوری چک و تاجیکستان و بنگلادش در نمایشگاه بین المللی سنگ محلات، افزود: علاوه بر سفرا، نمایندگان تجاری ۱۰ کشور دیگر نیز در نمایشگاه حضور دارند و به نظر می رسد با توجه به عدم برگزاری نمایشگاه در سال گذشته، امسال استقبال خوبی از آن صورت گیرد و با حضور فعال بخش خصوصی و معدن داران همراه شود.
وی افزود: باید بر بازارهای خارج از ایران متمرکز شویم، همچنین در داخل نیز باید مقداری روند کار، قوانین و توسعه تشکل های صنعت سنگ را انسجام ببخشیم و به جای صادرات سنگ خام به سمت فرآوری سنگ برویم که این امر بهره وری، ارزآوری و ارزش افزوده بیشتری را به همراه دارد. امیدواریم مجلس شورای اسلامی و دولت سیزدهم با رویکرد احیای بازارهای کشور از جمله معادن در عرصه صنعت سنگ روند رو به رشدی را ایجاد کنند.
انتهای پیام

منبع