جشنواره‌ای برای عملیاتی کردن نقشه راه سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی
جشنواره‌ای برای عملیاتی کردن نقشه راه سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی

به گزارش ایسنا، پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی و ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود. این رویداد با هدف عزم ملی و هم افزایی سازنده در […]

به گزارش ایسنا، پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی و ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

این رویداد با هدف عزم ملی و هم افزایی سازنده در راستای عملیاتی کردن نقشه راه اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی و ارتقاء و ترویج فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان به منزله پیشرانی برای تحرک بخشی به اقتصاد مقاومتی بر مبنای زیست بوم کارآفرینی برگزار می‌شود.

از دیگر اهداف مهم این جشنواره می‌توان به فراهم آوری زمینه تعامل جدید و موفق بین فعالان عرصه گیاهان دارویی و ایجاد فضای رقابتی راهگشا همگام با رشد کمی و کیفی محصولات و برندسازی محصولات باکیفیت داخلی، تسهیل فرآیند شتابدهی در جهت تشکیل و تقویت کسب و کارهای نوپا با حضور شتابدهنده‌ها و اصلاح نگرش جامعه نسبت به جایگاه طب سنتی علمی اشاره کرد.

داروها و مکمل‌های طبیعی انسان و دام، صنعت بذر و اندام‌های تکثیری گیاهان دارویی، تالیفات و نشر آثار مرتبط، خدمات طب سنتی، اسانس و عصاره، عسل، گلاب و عرقیات، کودهای زیستی و آفت کش‌های بیولوژیک و دمنوش‌های گیاهی از جمله محورهای این رویداد محسوب می‌شوند.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، چهار دوره گذشته این جشنواره دوسالانه، به صورت فیزیکی و با حضور فعالان فناور این حوزه برگزار شد. در این دوره با توجه به الزامات حوزه سلامت، این رویداد به صورت مجازی برگزار می‌شود. این جشنواره برای دوره‌های آتی خود در صورت تحول در شرایط کرونایی کشور و بهبود اوضاع، به روال برگزاری حضوری باز خواهد گشت.

انتهای پیام

منبع