درمان اختلالات روان‌شناختی با تجهیزات ایران‌ساخت سرعت گرفت
درمان اختلالات روان‌شناختی با تجهیزات ایران‌ساخت سرعت گرفت

به گزارش ایسنا، محمد محمدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان از ساخت دستگاه تحریک مغناطیسی مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت: این دستگاه از حیث کاربرد و فناوری، قابل رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی بوده و در برخی از امکانات مورد استفاده از این دستگاه، […]

به گزارش ایسنا، محمد محمدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان از ساخت دستگاه تحریک مغناطیسی مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت: این دستگاه از حیث کاربرد و فناوری، قابل رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی بوده و در برخی از امکانات مورد استفاده از این دستگاه، از تجهیزات پیشرفته‌تری نیز برخوردار است.

وی این دستگاه را یکی از پیچیده‌ترین دستگاه‌ها در حوزه علوم اعصاب دانست و اظهار کرد: تکنولوژی طراحی و ساخت آن تنها در اختیار کشورهای معدودی است و ما با همکاری برترین متخصصان در حوزه های علوم اعصاب، مهندسی و برنامه نویسی برای نخستین بار در داخل کشور طراحی کرده و ساختیم.

محمدی، کاربرد دستگاه تحریک مغناطیسی را در مراکز درمانی و پژوهشی دانست و ادامه داد: دستگاه تحریک مغناطیسی مغز در موقعیت‌های بالینی و پژوهشی، کاربردهای فراوانی دارد. به طوری که در کاربردهای بالینی از دستگاه می‌توان به اثربخشی آن در درمان و بهبودی بسیاری از اختلالات روان‌شناختی و عصب شناختی مانند افسردگی، اضطراب، وسواس، دردهای مزمن و اختلالات مربوط به ولع اشاره کرد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، مدیر عامل این شرکت گفت: این مجموعه دانش بنیان طی چندین سال فعالیت خود، در زمینه تجهیزات علوم اعصاب پیشرو بوده و افتخار این را داشته است که طراحی دستگاه تحریک الکتریکی مغز را از سال ۹۳ در دستور کار خود قرار داده و با کارشناسان، ناظران و متخصصان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی نیز در تعامل مستمر باشد. ضمن اینکه برنامه شرکت این است که با کمک نهادهای دولتی و خصوصی بحث صادرات این محصول را مانند سایر محصولات و فناوری‌های شناختی خود در سال جاری آغاز کند.

انتهای پیام

منبع