سفرهای جاده‌ای مردم همچنان رو به کاهش
سفرهای جاده‌ای مردم همچنان رو به کاهش

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته و براساس تازه‌ترین آمارهای مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۰ آبان ماه، به صورت متوسط یک میلیون و ۸۳۱ هزار و ۸۹۰ وسیله نقلیه در هر روز در محورهای مواصلاتی کشور تردد کرده‌اند که نسبت به هفته قبل از […]

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته و براساس تازه‌ترین آمارهای مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۰ آبان ماه، به صورت متوسط یک میلیون و ۸۳۱ هزار و ۸۹۰ وسیله نقلیه در هر روز در محورهای مواصلاتی کشور تردد کرده‌اند که نسبت به هفته قبل از آن سه درصد کاهش یافته است اما این اعداد و ارقام همچنان بیشتر از هفته مشابه در سال گذشته بوده و  ۲۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

62086033 - سفرهای جاده‌ای مردم همچنان رو به کاهش

از سوی دیگر بر اساس اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک خوان هفت میلیون و ۵۰۰ هزار پلاک خودرو در بازه زمانی مورد نظر در جاده‌های کشور مشاهده شدند که حدود ۷۰۰ هزار خودرو کمتر از هفته قبل از این بررسی بوده است.

62086034 - سفرهای جاده‌ای مردم همچنان رو به کاهش

جالبتر اینکه خودروهای پلاک تهران و البرز برخلاف گذشته سهم‌شان کاهش یافته و کمتر از ۲۰ درصد از خودروها با پلاک غیر بومی متعلق به این دو استان بوده و پس از آن‌ها، خودرهایی با پلاک اصفهان، فارس، مازندران و خراسان رضوی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

از سوی دیگر مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در هفته گذشته در استان‌های کشور متفاوت بوده است. چرا که ترددها در این بازه زمانی (۱۴ تا ۲۰ آبان ماه) در استان‌های بوشهر، کردستان و هرمزگان به ترتیب ۹ درصد، چهار درصد و سه درصد نسبت به هفته قبل از این بررسی افزایش داشته‌ و بیشترین رشد سفرها را تجربه کرده‌اند.

62086035 - سفرهای جاده‌ای مردم همچنان رو به کاهش

این در حالی است که بیشتر استان‌های کشور کاهش سفر را در هفته‌ای که گذشت، داشتند. خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و خورستان با منفی ۱۰ درصد، منفی هشت درصد، منفی هشت درصد و منفی شش درصد بیشترین کاهش تردد را در مقایسه با هفته قبل از این بازه زمانی داشته‌اند.

این کاهش سفرها در حالی به ثبت رسیده که همین اعداد و ارقام در قیاس با آمارهای هفته مشابه سال گذشته برای همه استان‌ها افزایشی بوده است. در این میان استان‌های گلستان، خراسان شمالی، یزد و خراسان رضوی به ترتیب با ۶۳ درصد، ۳۵ درصد، ۳۳ درصد و ۳۳ درصد افزایش بیشترین رشد را در میان استان‌های دیگر تجربه کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع