مقاومت وزارت صمت و نمایشگاه بین‌المللی تهران برای انتقال نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب
مقاومت وزارت صمت و نمایشگاه بین‌المللی تهران برای انتقال نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب

به گزارش ایسنا، محمد رئوف قادری در حاشیه برگزاری سی‌امین جلسه شورای شهر تهران و در جریان بررسی یک فوریت طرح “الزام شهرداری تهران به انتقال نمایشگاه بین‌المللی تهران به مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب” در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه یک فوریت این طرح با ۲۱ رأی اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید. وی در […]

به گزارش ایسنا، محمد رئوف قادری در حاشیه برگزاری سی‌امین جلسه شورای شهر تهران و در جریان بررسی یک فوریت طرح “الزام شهرداری تهران به انتقال نمایشگاه بین‌المللی تهران به مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب” در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه یک فوریت این طرح با ۲۱ رأی اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

وی در رابطه با انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب از نمایشگاه‌ بین‌المللی سئول به شهر آفتاب گفت: با توجه به زیرساخت‌ها و سالن‌های نمایشگاه شهر آفتاب این آمادگی وجود دارد که نمایشگاه‌های پرمخاطب در نمایشگاه شهر آفتاب و در خارج از شهر برگزار شود.

قادری با بیان اینکه پیش از کرونا و در یک بازه زمانی دو ساله بیش از ۸۵ نمایشگاه در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار شد، تاکید کرد: موضوع انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب از درون پایتخت به شهر آفتاب موضوعی است که هم اینک مورد توجه دولت و شهرداری و شورا قرار گرفته است و امروز نیز یک فوریت این طرح در صحن شورای شهر تهران به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: این مسئله همچنین از طریق کمیسیون زیربنایی دولت، شورای اداری و استانداری،‌ وزارت کشور و … پیگیری شده است و همه مصمم به انتقال این نمایشگاه‌ها به خارج از پایتخت و در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب هستند.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب درباره عدم انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب از نمایشگاه بین‌المللی سئول به نمایشگاه شهر آفتاب تصریح کرد: در این زمینه با مقاومت از سوی وزارت صمت و نمایشگاه بین‌المللی تهران روبرو هستیم و طرح امروز می‌تواند در این انتقال بسیار موثر باشد.

قادری درباره انتقادهای مطرح شده مبنی بر اینکه نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب در طی ۴ سال گذشته رها شده است و هم اینک زیرساخت‌های آن برای برگزاری نمایشگاه‌ها وجود ندارد، گفت: البته بر این موضوع باید اشاره شود که متاسفانه در مدیریت شهری گذشته اعم از شورا و شهرداری و در طی ۴ سال از حضور آنها در پایتخت عنایتی به تکمیل و توسعه نمایشگاه شهر آفتاب صورت نگرفت و کار جدی انجام نشد اما اینگونه هم نیست که شرایط برگزاری نمایشگاه‌ها را نداشته باشد و زیرساخت‌های نمایشگاه هم  فراهم است.

انتهای پیام

منبع