کاهش موقت صادرات LPG ایران
کاهش موقت صادرات LPG ایران

به گزارش ایسنا، یک منبع تجاری آگاه به اس اند پی گلوبال پلاتس گفت: حجم صادرات LPG ایران در اکتبر نسبت به سپتامبر کمتر خواهد بود. حجم صادرات بین ۴۵۰ تا ۵۳۰ هزار تن در ماه در نوسان است. اگر تعطیلی وجود نداشته باشد، برآورد می شود حجم صادرات نوامبر مشابه سپتامبر باشد. صادرات LPG […]

به گزارش ایسنا، یک منبع تجاری آگاه به اس اند پی گلوبال پلاتس گفت: حجم صادرات LPG ایران در اکتبر نسبت به سپتامبر کمتر خواهد بود. حجم صادرات بین ۴۵۰ تا ۵۳۰ هزار تن در ماه در نوسان است. اگر تعطیلی وجود نداشته باشد، برآورد می شود حجم صادرات نوامبر مشابه سپتامبر باشد.
صادرات LPG ایران از فاصله ژوییه تا اوت حدود ۵۰۰ هزار تن در ماه بوده که بالاترین میزان در دو سال اخیر است و در سپتامبر افزایش بیشتری پیدا کرد. این میزان صادرات با حجمی که در اکتبر و نوامبر صادر می شود، به تامین تقاضای رو به افزایش چین کمک خواهد کرد.
قیمت LPG در آسیا تحت تاثیر اوج گیری تقاضا در آستانه زمستان نیمکره شمالی و نگرانیها نسبت به کمبود عرضه گاز، روند صعودی داشته است و پروپان شمال آسیا ششم اکتبر به ۹۱۰ دلار در هر تن افزایش یافت که بالاترین قیمت از دوم ژوییه سال ۲۰۱۴ بود اما در ۱۵ اکتبر به ۸۷۰.۵ دلار در هر تن عقب نشینی کرد.
منابع چینی اظهار کرده اند LPG ایرانی بیشتری امسال به دلیل قیمت رقابتی این گرید به چین وارد شده است. به گفته منابع بازرگانی، LPG ایرانی با تخفیف بیش از ۲۰ دلار در هر تن و حتی ۳۰ دلار در هر تن در مقایسه با سایر محموله های خاورمیانه ای فروخته می شود.
بر اساس گزارش پلاتس، در دور قبلی تحریمهای غربی در سال ۲۰۱۲، واردکنندگان چینی محموله های ایرانی را با تخفیف ۴۰ تا ۵۰ دلار در هر تن خریداری می کردند.
انتهای پیام

منبع