یوسفی: تجربه نشان داده بنیه فنی کشور توانایی اجرای قانون جهش تولید مسکن را دارد
یوسفی: تجربه نشان داده بنیه فنی کشور توانایی اجرای قانون جهش تولید مسکن را دارد

مجتبی یوسفی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اخبار مطروحه در خصوص مشارکت چینی ها در ساخت مسکن بیان کرد: ما در سال ۹۱ به ساخت حدود ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در سال رسیدیم که اوج ساخت و ساز در کشور بود. این تجربه نیز با همت نیروهای داخلی و نیروهای متخصص و […]

مجتبی یوسفی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اخبار مطروحه در خصوص مشارکت چینی ها در ساخت مسکن بیان کرد: ما در سال ۹۱ به ساخت حدود ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در سال رسیدیم که اوج ساخت و ساز در کشور بود. این تجربه نیز با همت نیروهای داخلی و نیروهای متخصص و ظرفیت های فنی و مهندسی داخل کشور رقم خورد.

وی در ادامه اظهار کرد: این تجربه نشان می دهد که بنیه فنی و مهندسی کشور که امروز حتی در خیلی از پروژه های خارجی حرف برای گفتن دارد از توانایی لازم برای اجرای قانون جهش تولید مسکن برخوردار است. قطع به یقین روزی که بازار وارد رکود شده بود و مشکلات در حوزه ساخت و ساز پابرجا بود از ظرفیت های داخلی حمایت نشد.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: امروز که با پیگیری مجلس و قانون جهش تولید مسکن و ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی که مجلس در بودجه ۱۴۰۰ برای توجه ویژه به مسکن اختصاص داده است، یک فرصت ویژه ایجاد شده است، این فرصت را در اختیار خارجی ها قرار نخواهیم داد.اگر مشارکت خارجی ها در انتقال تکنولوژی و حرکت به سمت صنعتی سازی باشد، برای دوران گذار قابل قبول است.

وی در ادامه تاکید کرد: اما اگر بناست منابع مالی را بگذاریم و فرصت و بازار جذاب را در اختیار خارجی ها قرار دهیم کار غلطی است و قطعا ما با آن مخالفت خواهیم کرد. انتقال تکنولوژی و حرکت به سمت صنعتی سازی در کنار استفاده از نیروهای متخصص و ظرفیت های داخلی توامان با یکدیگر باید دنبال شود.

انتهای پیام

منبع