با عوامل به وجودآورنده درد گردن آشنا شوید
با عوامل به وجودآورنده درد گردن آشنا شوید

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از العین، انجمن ارتوپدی و جراحی تروما در آلمان اعلام کرد که دلایل تورم گردن شامل مواردی، مانند گلو درد و موارد جدی مانند سرطان غدد لنفاوی است. این  انجمن در گزارشی توضیح داد که تورم گردن ممکن است به دلیل کیست […]

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از العین، انجمن ارتوپدی و جراحی تروما در آلمان اعلام کرد که دلایل تورم گردن شامل مواردی، مانند گلو درد و موارد جدی مانند سرطان غدد لنفاوی است.
این  انجمن در گزارشی توضیح داد که تورم گردن ممکن است به دلیل کیست گردن، آبسه یا انسداد ورید بزرگ گردن باشد که به دلیل لخته شدن خون ناشی از برخی اقدامات پزشکی مانند ضربان سازی باشد.
بر اساس این تحقیقات، تورم گردن ممکن است نشان دهنده التهاب غدد لنفاوی ناشی از عفونت باکتریایی یا ویروسی در ناحیه‌ از  سر مانند گلودرد استرپتوکوک یا ناشی از بیماری خاصی مانند سل، سفلیس، یا سرطان غدد لنفاوی باشد.
علت تورم گردن ممکن است به دلیل غده تیروئید باشد، مانند گوآتر یا سرطان تیروئید یا بیماری‌های غدد بزاقی مانند بزرگ شدن غده پاروتید باشد.  
روش درمان این عارضه‌
– لخته خون داخل ورید  با دارو درمان می‌شود و از دارو‌ها برای درمان سیالادنیت استفاده می‌شود، در حالی که غده ملتهب ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.  
– اگر تورم در گردن ناشی از فیستول در گردن یا آبسه باشد،  باید از عمل جراحی برای خارج کردن آن استفاده کرد.
– اگر علت متورم شدن غدد لنفاوی پیدا نشود یا نشانه‌هایی از بیماری جدی مانند لنفوم وجود داشته باشد، غدد لنفاوی با جراحی برداشته شده و در آزمایشگاه بررسی می‌شود. 
– گوآتر با دارو، جراحی یا ید درمانی (رادیواکتیو) بسته به علت و وسعت بیماری، درمان می‌شود.
توصیه می‌شود برای تعیین علت اصلی تورم گردن و درمان به موقع با پزشک مشورت کنید.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع