تاثیر نوع کفش و صندل در سلامت افراد
تاثیر نوع کفش و صندل در سلامت افراد

اغلب افراد از کفش‌های غیرطبی برای استفاده روزمره استفاده می‌کنند. کفش‌های غیرطبی به خصوص انواع آن‌ها که تولید برند تولیدی معتبری نیست، استانداردهای یک کفش مناسب را ندارند. به همین جهت استفاده بلندمدت از کفش‌های غیراستاندارد، می‌تواند موجب آسیب به استخوان‌های پا و حتی نواحی پایین کمر فرد شود. برخی افراد به صورت مادرزادی و […]

اغلب افراد از کفش‌های غیرطبی برای استفاده روزمره استفاده می‌کنند. کفش‌های غیرطبی به خصوص انواع آن‌ها که تولید برند تولیدی معتبری نیست، استانداردهای یک کفش مناسب را ندارند. به همین جهت استفاده بلندمدت از کفش‌های غیراستاندارد، می‌تواند موجب آسیب به استخوان‌های پا و حتی نواحی پایین کمر فرد شود.

برخی افراد به صورت مادرزادی و برخی دیگر به دلیل الگوی نامناسب راه رفتن، دچار مشکلات پا می‌شوند. کارشناسان توصیه می‌کنند که اگر از کفش‌های غیراصولی و غیراستاندارد استفاده می‌کنید، حداقل برای فعالیت‌های طولانی مدت آن‌ها را کنار بگذارید.

کفش‌های ارتوپدی که از آن‌ها تحت عنوان کفش طبی یاد می‌شود، انواع کفش پزشکی هستند که پزشکان آن‌ها را برای افرادی که دچار مشکلات مختلف در ناحیه پا شده‌اند توصیه می‌کنند. این کفش‌ها انواع سفارشی و غیرسفارشی دارند. در نوع سفارشی آن‌ها طبق توصیه متخصص ارتوپد و بر اساس قالب پای فرد متناسب با مشکل فرد کفش طراحی می‌شود.

آیا استفاده از انواع ارتوپدی کفش ضرورت دارد؟

47c1057c f12a 4667 8a78 fb86407421ef - تاثیر نوع کفش و صندل در سلامت افراد

برای بررسی این موضوع، بهتر است ابتدا کاربرد کفش را در نظر بگیرید. وظیفه اصلی کفش و صندل‌ها در واقع حفاظت از پای فرد در برابر اشیا خارجی است. به همین جهت علاوه بر این که یک کفش استاندارد الگوی راه رفتن فرد را در بهترین حالت نگه می‌دارد، موجب حفاظت مناسب‌‍تر در برابر اشیا خارجی نیز می‌شود.

در بسیاری از کفش‌های غیرارتوپدی به خصوص آن‌هایی که طراحی غیراصولی دارند، از متریال مناسب برای حفاظت از پای فرد استفاده نشده است. به همین جهت این دسته از کفش و صندل‌ها علاوه بر این که سودرسان نیستند، بلکه می‌توانند موجب آسیب‌‍رسانی بیشتر در هنگام استفاده شوند. پس استفاده از انواع ارتوپدی کفش و صندل برای همه افراد ضرورت ندارد، ولی به دلیل طراحی بر اساس اصول پزشکی در این دسته از کفش‌ها می‌توان آن‌ها را گزینه‌ها مطمئن‌تری برای همه افراد دانست.

همچنین بدیهی است که برای افرادی که از مشکلات پا رنج می‌برند این کفش و صندل‌ها بنابر توصیه پزشک یک امر ضروری است.«پا

تاثیر مشابه نوع صندل انتخابی در حفظ سلامتی

14978baa f9fb 4dbd 8835 fc2054e3e50d - تاثیر نوع کفش و صندل در سلامت افراد

عموم مردم به دلیل ساده‌تر بودن ساختار صندل‌ها در مقابل کفش‌ها، تصور می‌کنند که استاندارد آن‌ها ویژگی خاصی ندارد. اما این یک طرز تفکر اشتباه است، چرا که ساختار و بخش‌های حفاظتی صندل نیز به همان اندازه که ساختار کفش مهم است، اهمیت دارد.

صندل طبی الگوی راه رفتن صحیح را در فرد اصلاح می‌کند. همچنین ساختار زیر و روی آن نیز تناسب قرارگیری صحیح پا را نیز حفظ می‌کند. در برخی از صندل‌های ارتوپدی نیز یک بند پشتی برای حفاظت بیشتر تعبیه شده که الگوی حرکت فرد در هنگام استفاده ثابت بماند.

کفش‌های ورزشی مناسب برای سلامت

624ead79 d669 4045 b5fc 4d64f98e5e41 - تاثیر نوع کفش و صندل در سلامت افراد


کفش‌هایی که مناسب ورزش‌های تخصصی هستند متناسب با آن ورزش طراحی می‌شوند. رایج‌ترین نوع کفش‌های تمرینی کفش‌های پیاده‌روی هستند که اغلب جامعه آن‌ها را استفاده می‌کنند. به دلیل پرطرفدار بودن این کفش‌ها انواع غیراستانداردشان در شمار بالا در بازار یافت می‌شود. یییبه همین جهت تهیه کفش ورزشی از یک تولید کننده معتبر همواره یک انتخاب مطمئن‌تر را برای فرد به ارمغان می‌آورد.

شهرام طب – تولیدکننده انواع کفش و صندل طبی

04ff57da 5c2b 45cb baa0 d7aeced26808 1024x578 - تاثیر نوع کفش و صندل در سلامت افراد

شهرام طب از تولیدکننده‌های با تجربه و خوشنام در حوزه‌ی انواع طبی کفش و صندل است. این تولیدکننده اخیرا علاوه بر عرضه‌ی کفش و صندل‌های با کیفیت، اقدام به تولید کفش‌های مناسب پیاده روی نیز کرده است.

محصولات تولیدی این برند نتیجه‌ی تلاش و تجربه‌ی دراز مدت طراحان و تولیدکنندگان ایرانی است. رضایت مشتریان همواره دستاورد گرانقدری است که شهرام طب در طول این سال‌ها توانسته کسب کند.

همواره توصیه می‌کنیم که هیچ وقت سلامتی‌تان را با استفاده از محصولات غیراستاندارد به خطر نیاندازید و هیچ چیز ارزش آن را ندارد که به خاطر آن روی سلامتی‌تان ریسک کنید. به همین جهت بهتر است زین پس علاوه بر توجه به ظاهر کفش و صندل‌های مدنظر، راحتی و استاندارد آن‌ها را نیز مدنظر داشته باشید تا از ایجاد مشکلات در پا و سایر نقاط بدن پیشگیری به عمل آورید.