آزادسازی ۴۰ هکتار  زمین تصرف شده توسط زمین‌خواران در شهر ری
آزادسازی ۴۰ هکتار  زمین تصرف شده توسط زمین‌خواران در شهر ری

به گزارش ایسنا، سرهنگ دوستعلی جلیلیان در این باره اظهار کرد: شکایتی از سوی نماینده جهاد کشاورزی در خصوص تصرف و ساخت بنای غیر مجاز در بخش کشاورزی انجام شد. بر همین اساس بررسی موضوع در دستور کار تیم هایی از این شهرستان قرار گرفت.  وی ادامه داد: با انجام هماهنگی های قضایی و با […]

به گزارش ایسنا، سرهنگ دوستعلی جلیلیان در این باره اظهار کرد: شکایتی از سوی نماینده جهاد کشاورزی در خصوص تصرف و ساخت بنای غیر مجاز در بخش کشاورزی انجام شد. بر همین اساس بررسی موضوع در دستور کار تیم هایی از این شهرستان قرار گرفت. 

وی ادامه داد: با انجام هماهنگی های قضایی و با همکاری نمایندگان بخشداری و جهاد کشاورزی شهرستان، زمین های مورد نظر شناسایی شد. پس از شناسایی زمین ها طی اقدامی ۴۰ حکم قضایی اجرا و دیوارکشی و ساختمان های احداث شده در این محدوده تخریب شدند. 

فرمانده انتظامی شهرستان با بیان اینکه با تخریب ۴۰ بنای غیر مجاز در زمین های مورد نظر، ۴۰هکتار از اراضی کشاورزی که به تصرف زمین خواران در آمده بود رهاسازی شد گفت: این زمین ها در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت. 

به گفته وی  ارزش زمین‌های رها سازی شده برابر نظر کارشناسان بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال است.

جلیلیان در پایان با بیان اینکه مردم باید قبل از خرید یا اقدام به ساخت و ساز حتما از مراجع قانونی استعلام های لازم را انجام دهند گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره برداری از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف، تفکیک و فروش زمین و منابع طبیعی می کنند.

انتهای پیام 

منبع