آمریکا هنوز حضورش در نشست “فرمت مسکو” درباره افغانستان را تایید نکرده است
آمریکا هنوز حضورش در نشست “فرمت مسکو” درباره افغانستان را تایید نکرده است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، واشنگتن درباره جلسه قریب‌الوقوع در مسکو که درباره افغانستان است، مطلع است اما هنوز حضورش را در این نشست تایید نکرده است. وی همچنین به این نکته اشاره کرد که آمریکا “فرمت تروئیکای گسترش یافته” با حضور آمریکا، روسیه، چین […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، واشنگتن درباره جلسه قریب‌الوقوع در مسکو که درباره افغانستان است، مطلع است اما هنوز حضورش را در این نشست تایید نکرده است.
وی همچنین به این نکته اشاره کرد که آمریکا “فرمت تروئیکای گسترش یافته” با حضور آمریکا، روسیه، چین و پاکستان درباره سازش صلح آمیز افغانستان را مفید و هماهنگ با منافع کشورهایی چون روسیه درباره این مسائل می‌داند.
روز پنجشنبه، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که نشست قریب‌الوقوع مسکو درباره افغانستان با حضور نمایندگانی از طالبان افغانستان برای رایزنی درباره اوضاع در این کشور ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.
این فرمت در سال ۲۰۱۷ و بر پایه مکانیسم شش طرفه با حضور نمایندگانی از روسیه، افغانستان، هند، ایران، چین و پاکستان تشکیل شد.
انتهای پیام

منبع