آنکارا: مسؤول دانستن ترکیه درباره بحران مرزها با بلاروس “گمراه کننده” است
آنکارا: مسؤول دانستن ترکیه درباره بحران مرزها با بلاروس “گمراه کننده” است

به گزارش ایسنا، مشاور ارشد رئیس‌جمهوری ترکیه در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: ترکیه هیچ ارتباطی با بحران اخیر مهاجران غیرقانونی بین بلاروس، لهستان، لیتوانی و دیگر کشورهای اروپایی ندارد. وی افزود: مسافران به بلاروس از جمله لیتوانی، لهستان و دیگر کشورهای اروپایی سفر می‌کنند. سرزنش کردن ترکیه یا خطوط هوایی کشور ما در این […]

به گزارش ایسنا، مشاور ارشد رئیس‌جمهوری ترکیه در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: ترکیه هیچ ارتباطی با بحران اخیر مهاجران غیرقانونی بین بلاروس، لهستان، لیتوانی و دیگر کشورهای اروپایی ندارد.

وی افزود: مسافران به بلاروس از جمله لیتوانی، لهستان و دیگر کشورهای اروپایی سفر می‌کنند. سرزنش کردن ترکیه یا خطوط هوایی کشور ما در این باره صراحتا می‌توان گفت که از باب گمراه سازی بوده و نابجاست.

آنکارا روز جمعه ممنوعیت سفر شهروندان سه کشور خاورمیانه به بلاروس از طریق فرودگاه‌های ترکیه را با توجه به مشکل گذرگاه‌های مرزی بین اتحادیه اروپا و بلاروس اعلام کرد.

این تصمیم چند روز بعد از تهدید اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا درباره تحریم شرکت‌های هواپیمایی است که در قاچاق انسان دست دارند.

رسانه‌های غربی قبلا گزارش دادند، اتحادیه اروپا درصدد اعمال تحریم‌هایی علیه خطوط هوایی ترکیه به دلیل انتقال مهاجران غیرقانونی به بلاروس است.

خطوط هواپیمایی ترکیه یکی از مسیرهای پرترافیک مورد استفاده بین‌المللی به سمت مینسک پایتخت بلاروس است.

انتهای پیام

منبع