آیین اعطاء پروانه نخستین دوره میانجیگری برگزار شد
آیین اعطاء پروانه نخستین دوره میانجیگری برگزار شد

به گزارش ایسنا، به نقل از میزان، حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی در این نشست اظهار کرد: هدف این است که کسانی که وارد عرصه میانجیگری می‌شوند با قوت و مهارت لازم وارد شوند و بتوانند در این عرصه موفق عمل کنند. رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور خاطرنشان کرد: این جلسه برای تقدیر از کسانی است […]

به گزارش ایسنا، به نقل از میزان، حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی در این نشست اظهار کرد: هدف این است که کسانی که وارد عرصه میانجیگری می‌شوند با قوت و مهارت لازم وارد شوند و بتوانند در این عرصه موفق عمل کنند.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور خاطرنشان کرد: این جلسه برای تقدیر از کسانی است که رتبه‌های برتر را در آزمون میانجی گری بدست آورده اند.
وی گفت: امیدواریم این افراد به کمک حل و فصل اختلافات کیفری مردم بیایند.
صادقی با بیان اینکه هم به افراد و هم موسسات پروانه داوری نیز داده شود، گفت: موسسه میانجی گری شرایط خاصی دارد که پس از احراز شرایط می‌توان با اخذ پروانه موسسه فعالیت کنند.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور بیان کرد: اگر موسسه‌ای بتواند هفت میانجیگر را تحت پوشش قرار دهد می‌تواند در قالب موسسه فعالیت کند.
وی عنوان کرد: توصیه ما این است که استان‌ها در راستای انسجام بخشی تلاش کنند.
صادقی اظهار کرد: به زودی تعرفه‌های این موضوع به تصویب رئیس قوه قضاییه می‌رسد و ابلاغ خواهد شد.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور ادامه داد: امیدواریم حوزه میانجی گری حوزه پر رونق و دارای اثرگذاری در حل و فصل اختلافات کیفری مردم باشد.
وی در پایان بر لزوم همکاری دادگستری‌ها و دادسراها در این عرصه تاکید کرد.
در پایان این نشست از نفرات برتر آزمون میانجی گری با اهداء هدایایی تقدیر شد.
انتهای پیام

منبع