ابراز تأسف «فالح الفیاض» از فرآیند شمارش آرای انتخابات عراق
ابراز تأسف «فالح الفیاض» از فرآیند شمارش آرای انتخابات عراق

به گزارش ایسنا، «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی و رهبر ائتلاف پیمان ملی (العقد الوطنی) امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای فاش کرد که در انتخابات پارلمانی عراق «تخلفاتی صورت گرفته و حقوق تعداد زیادی از نامزدهای انتخابات ضایع شده است». به گزارش وبسایت کتائب، الفیاض از کمیسون انتخابات عراق خواست تا در نتایج اولیه اعلام […]

به گزارش ایسنا، «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی و رهبر ائتلاف پیمان ملی (العقد الوطنی) امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای فاش کرد که در انتخابات پارلمانی عراق «تخلفاتی صورت گرفته و حقوق تعداد زیادی از نامزدهای انتخابات ضایع شده است».
به گزارش وبسایت کتائب، الفیاض از کمیسون انتخابات عراق خواست تا در نتایج اولیه اعلام شده تجدید نظر و موارد قابل اصلاح را «در مدت زمان کوتاه» اصلاح کند.
در این بیانیه همچنین از دولت عراق خواسته شده تا در مورد آنچه اتفاق افتاده است، «متناسب با حجم امانتی که روی دوش دولت برای حفاظت از حقوق ملت عراق نهاد شده‌ است، موضع‌گیری کند؛ ملتی که سرنوشتش در آینده به نتایج انتخابات کنونی گره خورده است».
در ادامه این بیانیه آمده است: «ما از طرف خود به طرفداران، نامزدهای انتخاباتی و مردم شریف خود این اطمینان را می‌دهیم که از همه راه‌های قانونی و چارچوب‌های دموکراتیک برای حفاظت و دفاع از حقوق خود استفاده خواهیم کرد».
کمیساریای انتخابات عراق بامداد امروز پس از شمارش دستی آراء ۸۵۴۷ مرکز، نتایج جدید انتخابات ۲۰۲۱ پارلمانی در عراق را که یکشنبه گذشته برگزار شد، در وب‌سایت رسمی خود منتشر کرد که در آن کاهش و افزایش تعداد آرای احزاب در استان‌های مختلف عراق مشاهده می‌شود.
اما بر اساس نتایج اولیه اعلام شده در روز دوشنبه، “فراکسیون صدر” با ۷۳ کرسی در صدر و پس از آن ائتلاف “پیشرفت” یا تقدم با ۴۱ کرسی، “ائتلاف دولت قانون” با ۳۷ کرسی و “حزب دموکرات کردستان” با ۳۲ کرسی در رتبه‌های بعد قرار داشتند.
کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق روز سه شنبه اعلام کرد، نتایج منتشر شده در وب‌سایت نهایی نیست و نتایج نهایی پس از شمارش باقی آرا توسط دستگاه قضایی اعلام خواهد شد.
انتهای پیام

منبع