ابزار نگرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای ایران
ابزار نگرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای ایران

به گزارش ایسنا به نقل از اسرائیل نشنال نیوز، لیندا توماس گرینفیلد، در گفت‌وگویی با خبرنگاران گفت که ایالات متحده نگران آن دسته از فعالیت‌های ایران است که مغایر با تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای هستند. گرینفیلد تاکید کرد که واشنگتن به اطمینان حاصل کردن از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای متعهد است. این در حالی […]

به گزارش ایسنا به نقل از اسرائیل نشنال نیوز، لیندا توماس گرینفیلد، در گفت‌وگویی با خبرنگاران گفت که ایالات متحده نگران آن دسته از فعالیت‌های ایران است که مغایر با تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای هستند.

گرینفیلد تاکید کرد که واشنگتن به اطمینان حاصل کردن از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای متعهد است.

این در حالی است که کلیه فعالیت های هسته ایران زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی است. توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ میان ایران و قدرت‌های جهانی (آمریکا، آلمان، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه) منعقد شد اما پس از خروج یک‌جانبه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از این توافق و در پی آن، با فاصله گرفتن تدریجی ایران از عمل کردن به تعهدات داوطلبانه‌اش در توافق که در نتیجه متحمل‌ شدن تحریم‌های آمریکا و عدم بهره‌مندی از منافع تعیین شده در برجام رخ داد، تا کنون به مرحله اجرایی شدن کامل نرسیده است.

انتهای پیام

منبع