اجرای پویش ١٨١٨ در خصوص کشته شدگان حوادث ترافیکی
اجرای پویش ١٨١٨ در خصوص کشته شدگان حوادث ترافیکی

به گزارش ایسنا سرهنگ عین الله جهانی در همایش یادبود قربانیان سوانح ترافیکی اظهار کرد: امروز ششمین روز هفته گرامیداشت هفته نیروی انتظامی است که با شعار پلیس، مرزبانی، تلاش جهادی، ایثار و شهادت نامگذاری شده است. وی در ادامه گفت: یادبود قربانیان سوانح ترافیکی برنامه ای است که برای چندمین سال متوالی در پلیس […]

به گزارش ایسنا سرهنگ عین الله جهانی در همایش یادبود قربانیان سوانح ترافیکی اظهار کرد: امروز ششمین روز هفته گرامیداشت هفته نیروی انتظامی است که با شعار پلیس، مرزبانی، تلاش جهادی، ایثار و شهادت نامگذاری شده است.
وی در ادامه گفت: یادبود قربانیان سوانح ترافیکی برنامه ای است که برای چندمین سال متوالی در پلیس راهور اجرا می شود. قربانیان سوانح ترافیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. نمی توانیم و متوجه نخواهیم بود که چه چالش‌هایی برای عزیزانی که بر اثر سوانح دچار مشکلات شدند، وجود دارد.
جهانی تاکید کرد: هدف ما آگاه سازی و یکی از راهبردهای ما فرهنگ سازی است. بر اساس ماده ٢٣ قانون رسیدگی به تخلفات ترافیکی، پنج درصد از جریمه‌های تخلفات رانندگی باید به حوزه آموزش و فرهنگ سازی اختصاص داده شود. اما آیا این موضوع در دولت گذشته اتفاق افتاد؟ آیا این بودجه قایل شد؟ اگر هم بوده در حداقل ها بوده که نمی شد با آن کاری انجام داد.
وی در ادامه گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی پاسخگو در میدان فرهنگسازی است. در حالی که خیلی از سازمان ها باید این کار را انجام می دادند. آیا ارزش فرهنگ، قانون، ارزش منابع طبیعی برای افرادی که مجاز به دریافت گواهینامه شدند، جایگاهی دارد؟
جهانی در پایان اظهار کرد: در این مراسم پویش ١٨١٨ آغاز به کار خواهد کرد. با این عنوان که ١٨ درصد از کشته های تصادفات زیر ١٨ سال هستند. کسانی که نه مقصر و نه مسبب هستند.
انتهای پیام

منبع