اختصاص رتبه یک اتقان آراء در کشور به شوراهای حل اختلاف لرستان
اختصاص رتبه یک اتقان آراء در کشور به شوراهای حل اختلاف لرستان

یارالله کاکولوند، امروز در جمع خبرنگاران گفت: تنها شش دهم درصد پرونده‌های وارده ه شورای حل اختلاف لرستان با اعتراض طرفین دعوا روبه‌رو می‌شود. وی با بیان این‌که با هدف کاهش اطاله دادرسی ۴۵ درصد پرونده دادگاه‌های لرستان به شوراهای حل اختلاف استان ارجاع می‌شود، گفت: شوراهای حل اختلاف استان با ۱۰۲۲ نیروی انسانی در […]

یارالله کاکولوند، امروز در جمع خبرنگاران گفت: تنها شش دهم درصد پرونده‌های وارده ه شورای حل اختلاف لرستان با اعتراض طرفین دعوا روبه‌رو می‌شود.

وی با بیان این‌که با هدف کاهش اطاله دادرسی ۴۵ درصد پرونده دادگاه‌های لرستان به شوراهای حل اختلاف استان ارجاع می‌شود، گفت: شوراهای حل اختلاف استان با ۱۰۲۲ نیروی انسانی در ۲۵۵ شعبه شهری، روستایی، حکمی و صلحی یکی‌از استان‌های موفق کشور در ایجاد صلح و سازش بین طرفین پرونده‌های حقوقی و کیفری است.

کاکولوند با تأکید بر این‌که ۶۰ درصد نیروهای شوراهای حل اختلاف استان را نیروهای جوان و متخصص تشکیل می‌دهند که به صورت افتخاری با این شوراها همکاری می‌کنند، عنوان کرد: درخواست ما از مجلس و دولت این است که زمینه جذب این نیروها را فراهم کنند.

رئیس شورای حل اختلاف لرستان، ادامه داد: ۵۷۰ نفر از کسانی که با شوراهای حل ختلاف استان همکاری می‌کنند بیمه بوده و پاداش دریافت می‌کنند، اما از این شوراها حقوق ثابتی دریافت نمی‌کنند.

وی شوراهای حل اختلاف لرستان را جزء هفت استان برتر کشور در زمینه استفاده از بستر الکترونیک، دانست و افزود: ۹۰ درصد شعبه‌های حل اختلاف لرستان به سیستم سی. ام. اس متصل هستند.

کاکولوند تصریح کرد: در شوراهای حل اختلاف لرستان ۹۳ درصد ابلاغ‌ها به صورت الکترونیکی و ابلاغ‌های مربوط به حصر وراثت به صورت ۱۰۰ درصد الکترونیکی صادر می‌شود.

رئیس شورای حل اختلاف لرستان فلسفه وجودی شوراهای حل اختلاف را اطاله دادرسی دانست و بیان کرد: میانگین رسیدگی به پرونده‌ها در شوراهای حل اختلاف لرستان یک ماه است.

کاکولوند به آغاز نام‌نویسی آزمون جذب همکار داوری و میانجی‌گری به منظور تقویت بدنه علمی شوراهای حل اختلاف  از امروز خبر داد و گفت: ثبت نام این آزمون تا ۲۸ آبان‌ماه جاری ادامه دارد و آزمون مربوطه نیز ۲۶ آذرماه امسال برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع