از ابتدای سال جاری اولیای دم ۳۶ نفر را از قصاص نجات داده‌اند
از ابتدای سال جاری اولیای دم ۳۶ نفر را از قصاص نجات داده‌اند

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل زندان های استان تهران، علی رستمی طی بازدید از زندان رجایی شهر گفت: اسلام‌ در مواردی‌ به‌ صاحبان‌ حق‌ سفارش‌ به‌ عفو و گذشت‌ می‌کند که‌ موجب‌ جرأت‌ و جسارت‌ بر جرم‌ و جنایت‌ نگردد و مددکاران برای نجات زندانیان نادم تلاش می کنند تا رضایت اولیای […]

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل زندان های استان تهران، علی رستمی طی بازدید از زندان رجایی شهر گفت: اسلام‌ در مواردی‌ به‌ صاحبان‌ حق‌ سفارش‌ به‌ عفو و گذشت‌ می‌کند که‌ موجب‌ جرأت‌ و جسارت‌ بر جرم‌ و جنایت‌ نگردد و مددکاران برای نجات زندانیان نادم تلاش می کنند تا رضایت اولیای دم را جلب نمایند.
مدیر کل زندان های استان تهران با اشاره به ارزش الهی و والای بخشش و ایثار گفت: از ابتدای سال جاری، با تلاش مددکاران و کمک های نیکوکاران، اولیای دم با بخشش و اعلام رضایت به ۳۶ نفر زندگی دوباره ای بخشیده و آنها را به کانون های خانواده هایشان بازگردانده اند.  
وی ادامه داد: قصاص حق اولیای دم است، اما شخصی که در عین قدرت، از آن منصرف می شود و زندگی دوباره ای به شخص قاتل می دهد تا با ندامت از رفتار گذشته، راه درست زندگی را در پیش گیرد، مقام و منزلت بالایی دارد.
رستمی تأکید کرد: برخی از نیکوکاران نیز جهت جلب رضایت شکات، به شرط عدم اعلام نامشان، بخشی از دارایی خود را انفاق می کنند، در بین این ۳۶ نفر نیز، یک شخص خیر با هماهنگی مرکز مراقبت بعد از خروج استان، دیه ۵۵۰ میلیون تومانی را پرداخت کرد تا آن زندانی از قصاص رهایی یابد.
وی بیان کرد: این زندانی ۲۰ ساله بود و با صدور حکم قطعی قصاص و اصرار خانواده مقتول بر اجرای حکم، هیچ امیدی به آزادی نداشت اما مددکاران زندان رجایی شهر و مرکز مراقبت بعد از خروج با برگزاری جلسات متعدد صلح و سازش، در نهایت رضایت اولیای دم را در قبال واریز مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان دریافت نمودند که به دلیل عجز زندانی از پرداخت، نیکوکار تهرانی این مبلغ را در راه رضای خداوند اهداء کرد.
بر اساس این گزارش، مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج به نشانی شهرزیبا، میدان الغدیر، جنب کانون اصلاح و تربیت تلفن ۴۴۳۳۰۰۰۶ آماده هرگونه همکاری برای کمک به پیشبرد طرح های حمایتی از خانواده زندانیان زندانیان می باشد.
انتهای پیام

منبع