استقبال امیرعبداللهیان‌ از سفر اخیر وزیر امور خارجه امارات به سوریه
استقبال امیرعبداللهیان‌ از سفر اخیر وزیر امور خارجه امارات به سوریه

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان روابط ایران و امارات را روابطی سنتی و مثبت  توصیف و اظهار کرد: رابطه تهران و امارات برای هر دو کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اطمینان داریم روند خوب در بهبود روابط منجر به توسعه کامل مناسبات فیمابین می شود. امیر عبداللهیان حل برخی مشکلات اجرایی […]

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان روابط ایران و امارات را روابطی سنتی و مثبت  توصیف و اظهار کرد: رابطه تهران و امارات برای هر دو کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اطمینان داریم روند خوب در بهبود روابط منجر به توسعه کامل مناسبات فیمابین می شود.

امیر عبداللهیان حل برخی مشکلات اجرایی میان دو کشور را موجب تسهیل و توسعه روابط تجاری دانست و ابراز امیدواری نمود با همکاری میان دو دولت، مشکلاتی که در مبادلات مالی ایجاد شده در سایه مناسبات فی‌مابین و حقوق بین الملل مرتفع شود.  

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای پیش رو اعلام کرد: ما برای رسیدن به یک توافق خوب آماده‌ایم و معتقدیم که طرف های مقابل بایستی به تعهدات خود بازگردند.

وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفتگو با احوالپرسی از امیرعبداللهیان، برای ایشان سلامتی و تندرستی کامل آرزو کرد.

وی با اشاره با مشکلات در تبادلات تجاری دو کشور، اظهار داشت: مشکلات موجود از طریق کارشناسان دو کشور در حال بررسی است و تلاش برای رفع مشکلات ایجاد شده جریان دارد.

وزیر خارجه امارات با اشاره به بحران های زیست محیطی، اعلام کرد: باید همکاری جهانی و منطقه ای برای حل معضلات زیست محیطی شکل بگیرد و ما آمادگی داریم تا با کشورهای منطقه در این زمینه همکاری کنیم.

امیرعبداللهیان سفر وزیر خارجه امارات به منطقه از جمله دمشق را گامی مثبت خواند.

وزیر خارجه امارات از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به امارات دعوت کرد.

امیرعبداللهیان نیز متقابلا از وی برای سفر به کشورمان دعوت به‌عمل آورد.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و امارات با اشاره به اولویت همسایگی دولت جدید ایران، گفت‌وگو و همکاری فزاینده اهل منطقه را مهم و حائز اهمیت دانستند و بر ضرورت تقویت این روند تاکید کردند.

انتهای پیام

منبع