امکان تمرین راه رفتن بیماران ضایعه نخاعی به دور از مراکز درمانی با روش محققان کشور
امکان تمرین راه رفتن بیماران ضایعه نخاعی به دور از مراکز درمانی با روش محققان کشور

به گزارش ایسنا، محمدرضا روحی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: بیماران آسیب نخاعی مبتلا به فلج کامل پاها و تنه در هر دو سمت، علاوه بر از دست دادن بهره‌وری برای جامعه و استقلال، به دلیل عدم‌تحرک، در معرض بیماری‌های بسیاری اعم از ترومبوز ورید عمقی، آمبولی ریوی، زخم بستر، پوکی استخوان و افسردگی هستند که برخی […]

به گزارش ایسنا، محمدرضا روحی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: بیماران آسیب نخاعی مبتلا به فلج کامل پاها و تنه در هر دو سمت، علاوه بر از دست دادن بهره‌وری برای جامعه و استقلال، به دلیل عدم‌تحرک، در معرض بیماری‌های بسیاری اعم از ترومبوز ورید عمقی، آمبولی ریوی، زخم بستر، پوکی استخوان و افسردگی هستند که برخی از این بیماری‌ها، سبب مرگ آنها می‌شود.

وی با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه تحریک الکتریکی با هدف بازتوانی این بیماران، افزود: هدف از اجرای این طرح، بررسی اثر دستگاه تحریک الکتریکی عملکردی با کانال‌های تحریکی بیشتر در بازتوانی بیماران مبتلا به فلج کامل پاها و تنه ناشی از آسیب نخاعی است.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، روحی با بیان اینکه این دستگاه مناسب برای بازتوانی بیماران هر نوع آسیب نخاعی شامل جانبازان، مصدومان حوادث و سوانح است، یادآور شد: این دستگاه به آنها کمک می‌کند تا فرآیند راه رفتن را در خانه و مستقل از مراکز درمانی انجام دهند.

مجری طرح خاطر نشان کرد: این دستگاه که هم‌اکنون تولید شده و برای دریافت مجوزها و استانداردهای لازم نیاز به حمایت دارد، یک مدار اصلی است که پالس الکتریکی تولید می‌کند. همچنین از یک‌سری سیم‌های انتقال دهنده به عضلات و پدهای سطحی تشکیل شده که آن را به روی عضلات می‌چسبانند و به این ترتیب، پالس اعمال می‌شود.

انتهای پیام

منبع