انصارالله: سران مزدور قصد توقف جنگ در مأرب را ندارند
انصارالله: سران مزدور قصد توقف جنگ در مأرب را ندارند

به گزارش ایسنا، «عبدالوهاب المحبشی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله اعلام کرد که «علی محسن الاحمر» و استاندار مأرب «سلطان العراده» خواهان ادامه جنگ هستند. المحبشی که با شبکه خبری المیادین گفت‌وگو می‌کرد، تأکید کرد که مزدوران و همه کسانی که از ابتدای جنگ یمن پول دریافت می‌کنند، توقف جنگ در مأرب را نمی‌خواهند. وی […]

به گزارش ایسنا، «عبدالوهاب المحبشی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله اعلام کرد که «علی محسن الاحمر» و استاندار مأرب «سلطان العراده» خواهان ادامه جنگ هستند.

المحبشی که با شبکه خبری المیادین گفت‌وگو می‌کرد، تأکید کرد که مزدوران و همه کسانی که از ابتدای جنگ یمن پول دریافت می‌کنند، توقف جنگ در مأرب را نمی‌خواهند.

وی با اشاره به اینکه «قبایل استان مأرب همکاری خود را با ارتش یمن و کمیته‌های مردمی نشان دادند»، تصریح کرد: اهالی مأرب و در کنار ارتش و کمیته‌های مردمی ایستاده‌اند.

عضو جنبش سیاسی انصارالله با اشاره به ادامه جنگ و درگیری در منطقه الوادی افزود: جنگ در منطقه الوادی بین مردمان عبیده و مزدوران متجاوز در یک نبرد داخلی جریان دارد.

وی گفت: سرکردگان عناصر مزدور در مأرب قبل از اینکه خود را تحویل ارتش یمن و کمیته‌های مردمی دهند، شروع به ترتیب و ساماندهی امورشان در داخل شهر کرده‌اند.

المحبشی افزود: همه گزینه‌های ریاض و واشنگتن در تجاوز به یمن شکست خورده است. صف مزدوران متجاوز در جبهه مأرب دچار فروپاشی شده است.

سه شنبه گذشته، احزاب سیاسی یمن از جمله حزب اخوانی «الاصلاح» ضمن اذغان به شکست در جنگ مأرب، از عملکرد دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی در اداره جنگ یمن به شدت انتقاد کرده و آنها را مسئول «شکست شرم‌آور» در این جنگ خواندند.

حزب اخوانی «الاصلاح» و احزاب سیاسی مختلف استان مأرب در بیانیه‌ای مشترک اذعان کردند که «عبدربه منصور هادی ودولت متبوع او در جنگ مأرب، شکست سنگینی را متحمل شده است».

برد آزادسازی استان مهم مأرب واقع در شرق استان صنعاء از سال گذشته آغاز شده است و اکنون اغلب مناطق آن تحت کنترل نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی درآمده است.

مأرب که کانون اصلی درگیری‌های زمینی بین نیروهای یمنی و شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی است، به دلیل منابع انرژی فراوان و نقش آن در تامین انرژی مناطق مختلف یمن از اهمیت راهبردی برخوردار است.

مأرب در واقع جزو آن دسته از استان‌های یمن است که از منابع طبیعی مثل نفت و گاز برخوردار است و به همین دلیل قلب تپنده انرژی در یمن محسوب می‌شود و بیشترین ذخایر نفتی این کشور را در خود جای داده است.

اهمیت مأرب تا آنجایی است که تسلط کامل آن به منزله آزادسازی کل خاک یمن و خنثی‌سازی همه نقشه‌ها و قطع دست آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام

منبع