برادرزاده شیخ نمر آزاد شد
برادرزاده شیخ نمر آزاد شد

به گزارش ایسنا، برادرزاده شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی که اوایل سال ۲۰۱۶ به همراه ۴۶ نفر دیگر از محکومان اعدام شد، امروز چهارشنبه آزاد از زندان آزاد شده است. خانواده محمد تیسیر که از سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) در بازداشت به سر می برد، گفته‌اند که وی سحرگاه چهارشنبه از زندان آزاد شده […]

به گزارش ایسنا، برادرزاده شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی که اوایل سال ۲۰۱۶ به همراه ۴۶ نفر دیگر از محکومان اعدام شد، امروز چهارشنبه آزاد از زندان آزاد شده است.

خانواده محمد تیسیر که از سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) در بازداشت به سر می برد، گفته‌اند که وی سحرگاه چهارشنبه از زندان آزاد شده و تصاویری از وی در راه رفتن به منزلش منتشر کرده‌اند.

به گزارش وبگاه ارم نیوز، هنوز گزارشی درباره جزئیات مربوط به آزادی او از زندان و نوع حکم صادره علیه وی منتشر نشده است.

آزادی محمد تیسیر حدود دو هفته پس از آزادی پسر عمویش «علی محمد النمر» که ۱۰ سال حبس کشید، صورت گرفته است.

علی النمر پس از دستگیری در سال ۲۰۱۲ در سن ۱۷ سالگی به اتهام اخلال در امنیت عمومی و پیوستن به یک گروه تروریستی محکوم شد، به ۱۰ سال حبس محکوم شد؛ اما هیچ اطلاعاتی در مورد اتهامات پسر عمویش محمد که امروز آزاد شده است، در دست نیست.

شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعه عربستان بود که در پی اعتراضات مخالفان آل سعود در سال ۲۰۱۲ بازداشت و در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۵ با مطرح شدن اتهاماتی واهی علیه او، به «اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی» محکوم و در ۲ ژانویه ۲۰۱۶ اعدام شد.

دستگیری باقر النمر باعث اعتراض‌ گسترده شیعیان شد. بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ میلادی، در جریان اعتراض‌ شیعیان به رفتار تبعیض‌آمیز حکومت سعودی، ۲۰ نفر در منطقه قطیف در شرق عربستان کشته شدند.

شهید شیخ باقر النمر مهم‌ترین رهبر اعتراض‌های قطیف بود که علنا از پادشاهی سعودی انتقاد می‌کرد و خواهان برگزاری انتخابات در عربستان بود.

انتهای پیام

منبع