به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیشتر پایگاه خبری پولیتیکو گزارش داد که مقامات پنتاگون در نظر دارند ماه اکتبر درباره مساله استقرار نیروهای مبارزه با تروریسم آمریکا در ازبکستان رایزنی کنند.   وزیر امور خارجه ازبکستان به خبرنگاران گفت: این مساله در دستورکار قرار ندارد و مورد رایزنی قرار نگرفته است. پیشتر […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیشتر پایگاه خبری پولیتیکو گزارش داد که مقامات پنتاگون در نظر دارند ماه اکتبر درباره مساله استقرار نیروهای مبارزه با تروریسم آمریکا در ازبکستان رایزنی کنند.  
وزیر امور خارجه ازبکستان به خبرنگاران گفت: این مساله در دستورکار قرار ندارد و مورد رایزنی قرار نگرفته است.
پیشتر همچنین ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، به ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا اطلاع داده شد که استقرار زیرساخت نظامی ناتو و آمریکا در آسیای میانه برای مسکو قابل قبول نیست.
زاخارووا به خبرنگاران گفت: هنگام بحث در مورد موضوعات بین‌المللی، توجه زیادی به وضعیت افغانستان شد، خصوصا پس از تخلیه نیروهای نظامی آمریکایی که با یک تراژدی واقعی و فروپاشی پایان یافت. بار دیگر به وضوح و بدون صراحت اعلام شد که استقرار زیرساخت‌های نظامی ایالات متحده یا ناتو در آسیای میانه برای روسیه به طور کلی غیرقابل قبول است.
انتهای پیام

منبع