تحرکات گسترده مصر برای پیشبرد پرونده آشتی ملی فلسطین
تحرکات گسترده مصر برای پیشبرد پرونده آشتی ملی فلسطین

به گزارش ایسنا، روزنامه فلسطینی “الأیام” به نقل از منابع آگاه آورده است که اولین اقدام مصر در این راستا، برگزاری دیداری میان رهبران ارشد فتح و جبهه خلق برای آزادی فلسطین در قاهره طی دو هفته آینده خواهد بود. طبق گزارش این روزنامه، این دیدار قرار بود ۱۵ ماه جاری برگزار شود؛ اما به […]

به گزارش ایسنا، روزنامه فلسطینی “الأیام” به نقل از منابع آگاه آورده است که اولین اقدام مصر در این راستا، برگزاری دیداری میان رهبران ارشد فتح و جبهه خلق برای آزادی فلسطین در قاهره طی دو هفته آینده خواهد بود.

طبق گزارش این روزنامه، این دیدار قرار بود ۱۵ ماه جاری برگزار شود؛ اما به دلایل فنی به تعویق افتاد.

در این نشست، پرونده آشتی و وحدت ملی، سازمان آزادی‌بخش و پاره‌ای مسائل مهم دیگر بررسی خواهد شد.

به گفته منابع مذکور، برگزاری این دیدار، یکی از نتایج دیدارهای اخیر هیئت جبهه خلق با مسؤولان سازمان اطلاعات مصر است که طی آن بر سر ازسرگیری تلاش‌ها برای برچیدن دودستگی و تحقق آشتی ملی توافق حاصل شد.

الایام به نقل از این منابع آورده است که بلافاصله پس از انجام این دیدار، جبهه خلق به درخواست مصر دیدار دیگری با رهبران ارشد حماس در قاهره به منظور نزدیک کردن دیدگاه‌های این جنبش با فتح برای پایان دادن به اختلافات داخلی برگزار خواهد کرد.

این روزنامه اشاره کرد که مصری‌ها اصرار دارند که این پرونده در اسرع وقت مختومه شود و تمامی گروه‌های فلسطینی را هم در جریان این امر قرار داده‌اند.

انتهای پیام

منبع