تغییر مقررات قرنطینه برای افراد دارای تماس با مبتلایانِ امیکرون در ژاپن
تغییر مقررات قرنطینه برای افراد دارای تماس با مبتلایانِ امیکرون در ژاپن

به گزارش ایسنا، “گوتو شیگِیوکی” این طرح را پس از بحث و تبادل نظر بر سر این مسئله با “کیشیدا فومیئو” نخست وزیر این کشور اعلام کرد و گفت: باید در مورد عملکرد جامعه اطمینان حاصل کنیم. در حال حاضر در ژاپن کسانی که به عنوان افراد دارای تماس نزدیک با مبتلایان به کرونا تعیین […]

به گزارش ایسنا، “گوتو شیگِیوکی” این طرح را پس از بحث و تبادل نظر بر سر این مسئله با “کیشیدا فومیئو” نخست وزیر این کشور اعلام کرد و گفت: باید در مورد عملکرد جامعه اطمینان حاصل کنیم.

در حال حاضر در ژاپن کسانی که به عنوان افراد دارای تماس نزدیک با مبتلایان به کرونا تعیین می شوند، ملزم هستند خود را برای مدت ۱۴ روز در هتل ها یا منازل خود قرنطینه کنند.

گوتو همچنین گفت که استانداری ها می‌توانند درباره اتمام دوره قرنطینه کادر بهداشت و درمان و خدمه مشاغل ضروری از جمله ماموران پلیس و آتش نشان ها، خودشان تصمیم گیری کنند.

به گزارش نشریه ژاپن تایمز، این تصمیم دولت ژاپن یک روز پس از آن اتخاذ شد که هیئت کارشناسان وزارت بهداشت روز پنجشنبه پیشنهاد کوتاه شدن دوره قرنطینه را داد. این کارشناسان گفتند که دوره نهفتگی امیکرون کوتاه تر از سویه های دیگر است.

انتهای پیام

منبع