توضیحات وزارت کشور عراق درباره جزئیات ترور نافرجام الکاظمی
توضیحات وزارت کشور عراق درباره جزئیات ترور نافرجام الکاظمی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری عراق “واع”، وزارت کشور عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور در این حمله جان سالم به در برده و حال وی خوب است اما تعدادی از محافظان او زخمی شدند. در بیانیه مذکور آمده است، تلاش برای ترور نخست وزیر این کشور […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری عراق “واع”، وزارت کشور عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور در این حمله جان سالم به در برده و حال وی خوب است اما تعدادی از محافظان او زخمی شدند.

در بیانیه مذکور آمده است، تلاش برای ترور نخست وزیر این کشور از طریق سه پهپاد صورت گرفت که دو پهپاد توسط نیروهای امنیتی ساقط شد و این پهپادها اندازه مختلفی داشتند.

وزارت کشور عراق در بیانیه خود همچنین اعلام کرد، تحقیقات در خصوص ابهامات این حادثه آغاز شده است.

منابع خبری عراق امروز اعلام کردند که مصطفی الکاظمی مورد سوء قصد “ناکام” قرار گرفته است.

یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد که مقامات این کشور تحقیقات برای مشخص شدن جزئیات سوء قصد به جان مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر این کشور و مکان به پرواز درآمدن پهپاد مهاجم را آغاز کرده‌اند.

وی در این باره گفت: پس از سوء قصد ناکام به جان مصطفی الکاظمی و استقرار نیروهای امنیتی در منطقه سبز، درحال حاضر اوضاع امنیتی این منطقه تحت کنترل است و حمله مذکور تنها خسارت‌هایی را به خانه الکاظمی وارد کرده است.

انتهای پیام

منبع