حمله تروریستی علیه یک عضو پارلمان انگلیس
حمله تروریستی علیه یک عضو پارلمان انگلیس

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نماینده ۶۹ ساله از حزب محافظه‌کار بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، حین شرکت در جلساتی در حوزه انتخابیه خودش در شرق لندن بارها هدف اصابت چاقو قرار گرفت. یگان ضد تروریسم پلیس متروپولیتن انگلیس که تحقیقات را در دست دارد، امروز شنبه در بیانیه‌ای گفت که […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نماینده ۶۹ ساله از حزب محافظه‌کار بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، حین شرکت در جلساتی در حوزه انتخابیه خودش در شرق لندن بارها هدف اصابت چاقو قرار گرفت.
یگان ضد تروریسم پلیس متروپولیتن انگلیس که تحقیقات را در دست دارد، امروز شنبه در بیانیه‌ای گفت که آنها این حمله مرگبار را “حادثه‌ای تروریستی” قلمداد می‌کنند. بر اساس اعلام پلیس، تحقیقات اولیه نشان می‌دهد “انگیزه بالقوه مرتبط با افراط‌گرایی” در کار بوده است.
یک مرد جوان ۲۵ ساله در صحنه حادثه به جرم قتل بازداشت شده و کاراگاهان هم گفته‌اند که افسران ویژه مبارزه با تروریسم تحقیقات اولیه را به دست گرفته‌اند. پلیس با بیان اینکه احتمالا این مظنون تنها اقدام کرده بود، گفت: در راستای تحقیقات، افسران در حال حاضر دو محدوده در لندن را تحت بازرسی دارند و تحقیقات ادامه دارد.
سیاستمداران این حمله را “تهاجم به دموکراسی” توصیف کردند.
بوریس جانسون بعد از انتشار این اخبار گفت: دیوید مردی بود که عمیقا به کشورش و آینده آن باور داشت و ما امروز یک کارمند خوب و یک دوست و همکار بسیار دوست‌داشتنی را از دست دادیم.  
این دومین حمله مرگبار به یک قانونگذار انگلیسی ظرف پنج سال گذشته است و بحث‌هایی را درباره امنیت سیاستمداران این کشور به راه انداخته است. شبکه تلویزیونی اسکای نیوز گزارش داد که فرد بازداشتی دارای تابعیت انگلیس و سومالی‌الاصل است.
در پی این اتفاق، پرچم‌ها بر فراز تمام ساختمان‌های دولتی انگلیس به حالت نیمه برافراشته درآمد. آمس پنج فرزند داشت و اولین بار در ۱۹۸۳ از شهر بازیلدون و بعد در ۱۹۹۷ از ساوث‌اند وست به پارلمان راه یافت. او در سال ۲۰۱۵ بابت خدماتش از الیزابت دوم نشان شوالیه دریافت کرد.
انتهای پیام

منبع