خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۲۱ مهر
خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۲۱ مهر

به‌ گزارش ایسنا، جلسه علنی  مجلس به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی در مورد طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در دستور کار نمایندگان قرار گرفت. بیانیه نمایندگان مجلس در […]

به‌ گزارش ایسنا، جلسه علنی  مجلس به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی در مورد طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از نیروی انتظامی
در این جلسه همچنین علی کریمی فیروزجایی بیانیه ۲۱۵ نماینده مجلس در حمایت از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را به مناسبت هفته نیروی انتظامی قرائت کرد.
ناطقین مجلس
علیزاده: دولت در مذاکرات برجامی عجله نکند
محبی نجم آبادی: فضای مجازی بی در و پیکر مورد قبول لیبرال ترین حاکمیت ها هم نیست
منادی: چشم امید معلمان به مجلس است
نماینده اراک: موضوع کارگران باید در لایحه بودجه دیده شود
***

در ادامه جلسه علنی و در جریان بررسی ماده ای از طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار،  نمایندگان با پیشنهاد حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات موافقت کردند و بر این اساس مقرر شد که ‌دیگر سابقه قضاوت و نمایندگی مجلس جایگزین ازمون وکالت نباشد.
همچنین مجلس در مصوبه ای، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده را موظف کرد که هرساله از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون کارشناسان رسمی اقدام کند.
نمایندگان مجلس در مصوبه ای دیگر کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده را مکلف کردند هر سال از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون پروانه وکالت اقدام کند.
همچنین  بانک ها و مؤسسات اعتباری موظف شدند در چارچوب دستورالعمل نحوه ثبت الکترونیکی قراردادهای تسهیلات بانکی، سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات را با امکان دسترسی هر تسهیلات گیرنده به اطلاعات تسهیلات خود ایجاد کند.

پس از اتمام بررسی طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار محمدباقر قالیباف در واکنش به تصویب این طرح گفت: از کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص این طرح تشکر می کنم، بررسی این طرح نزدیک به ۶ جلسه در مجلس زمان برد و از همکاران و اعضای این کمیسیون تشکر می کنم.
اخطارها و تذکرات نمایندگان مجلس
صباغیان: چرا اجازه اظهارنظر موافقان و مخالفان گزارش تفریغ بودجه داده نشد؟
میرمحمدی: نمایندگان شأن مجلس را حفظ کنند
انتقاد سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ از برخورد نیروی انتظامی با موتورسواران
انتقاد نماینده ساری از افزایش قیمت قبوض برق مشترکین خانگی
نظر یک نماینده مجلس درباره واکسن کرونا
روح الامینی: واکسیناسیون یک اقدام عقلانی برای حفظ سلامت اجتماع است
نایب رئیس کمیسیون بهداشت: حداقل ۸۰ درصد جامعه برای بازگشایی ها باید واکسینه شوند
نماینده بجنورد: مردم استان خراسان شمالی منتظر سفر هیات دولت انقلابی هستند
انتقاد نماینده بروجن از معرفی نشدن وزیر آموزش و پرورش
نیک بین: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی شود
انتقاد زندیان از تاخیر در معرفی استاندار کردستان
***

در جلسه علنی امروز گروهی از نمایندگان متقاضی بررسی لایحه رتبه بندی معلمان با اولویت، در جایگاه هیات رئیسه تجمع کردند.
علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رئیسه مجلس هم در همین رابطه خبر داد که یکشنبه هفته آینده لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می گیرد.
چندی پیش کلیات این لایحه در صحن مجلس به تصویب رسید و جهت بررسی جزئیات آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شد. اکنون این لایحه آماده رسیدگی در صحن مجلس می باشد.
انتهای پیام

منبع