دهمرده: سه قوه در سایه تعامل و همدلی مشکلات را حل کنند
دهمرده: سه قوه در سایه تعامل و همدلی مشکلات را حل کنند

به گزارش ایسنا، حبیب الله دهمرده در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یک شنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیروهای مسلح، درود بر شرف و بزرگواری شما. سپاه عزیز و قهرمان، بدانید که مردم ایران، منطقه بلکه تمام آزادی‌خواهان جهان، قدردان پاسخ های مقتدرانه شما به مستکبران هستند و به شما افتخار […]

به گزارش ایسنا، حبیب الله دهمرده در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یک شنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیروهای مسلح، درود بر شرف و بزرگواری شما. سپاه عزیز و قهرمان، بدانید که مردم ایران، منطقه بلکه تمام آزادی‌خواهان جهان، قدردان پاسخ های مقتدرانه شما به مستکبران هستند و به شما افتخار می کنند.

وی ضمن تشکر از روسای سه قوه گفت: ان شاءالله در سایه تعامل و همدلی مشکلات حل شوند.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر برخورد جدی با مفسدین دانه درشت، تصریح کرد: مسئولان بزرگوار، حقیقتا گرانی و بیکاری آستانه تحمل مردم به ویژه قشر آسیب‌پذیر را بریده است، تدبیری از جنس کوتاه مدت و میان مدت بیندیشید. توزیع نامناسب بودجه و امکانات به مراتب بدتر از کسری بودجه است.

دهمرده با بیان اینکه کشور به شدت گران اداره می‌شود، مطرح کرد: عملکرد به گونه‌ای است که روز به روز، فاصله نقاط برخوردار و کم برخوردار بیشتر می شود. مردم قبل از هر چیز از تبعیض ناراحت هستند.  

وی با اشاره به لزوم تعین تکلیف نظام رتبه بندی معلمان بیان کرد: معلمان، نهضتی ها، حق التدریسی ها، خرید خدمتی ها، اعمال مدرک مجدد، پیش‌دبستانی‌ها و غیرانتفاعی ها در موضوع رتبه بندی اقدام جدی می طلبند.

دهمرده ضمن تشکر از سفر رئیس جمهور و هیات دولت به سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور و هیئت دولت، با توجه به خشکسالی های ویرانگر سیستان و بستن سد کمال خان بر روی رودخانه هیرمند، جهت دادن قدری امید و کند شدن کوچ جمعیت و جلوگیری از تخلیه تنگه احد، خواهشمندم طبق قول های داده شده به موارد زیر هر چه سریعتر اقدام جدی به عمل آید.

نماینده مردم زابل در مجلس موارد مهم استان سیستان و بلوچستان را که مطالبه مردم است برشمرد و افزود: آب پایدار شامل توسعه چاه ها، انتقال آب از دریای عمان، جلوگیری از تبخیر رسوب گذاری و برگزاری دیپلماسی فعال رودخانه هیرمند طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی، توسعه و تکمیل نیروگاه بادی میل نادر به عنوان ظرفیت منحصر به فرد استان، کمک به تکمیل زیرساخت‌های آموزش و پرورش تا حد متوسط کشوری طبق سند بالادستی و نبود تجهیزات کمک آموزشی از قبیل تبلت، تلفن همراه و غیره با توجه به فقر شدید اقتصادی دانش آموزان.

دهمرده کمبود تجهیزات بیمارستانی و کمبود پزشک متخصص در اکثر بیمارستان های سیستان را از دیگر موارد برشمرد و گفت: اجرای کامل شامل کریدور محور شرق شامل بزرگراه زاهدان – زابل، تسریع در تکمیل راه آهن زابل -زاهدان، اجرای کامل طرح ۴۰ هزار هکتاری و بخشودگی و تقسیط وام های کشاورزی، پرداخت خسارات ناشی از خشکسالی، افزایش سهمیه آرد، تکمیل و راه اندازی کارخانه های ریز و درشت از جمله کارخانه لاستیک، کاشی سرامیک، کارخانه آرد، پروژه‌های شهرک‌ های صنعتی و تسریع در بهره‌ برداری از معدن مس و طلا جانجا، تسریع در راه ‌اندازی منطقه آزاد زابل، بازارچه های مرزی و احیای مجدد سازمان عمران سیستان از دیگر مواردی است که باید اقدام سریع در مورد آنها صورت گیرد.

نماینده زابل خطاب به نمایندگان بیان کرد: همکاران، فصل بودجه است. با توجه به عقب ماندگی برخی استان ها می طلبد یک بار برای همیشه در اعداد و ارقام و توزیع بودجه مراعات شود. زمانی که استان‌های دیگر با ارز و دلار ۷ هزار تومانی زیرساخت‌ ها را انجام دادند، منطقه ما هزاران گرفتاری وجود داشت و امروز موضوع به بخش خصوصی حواله می شود، هزاران مانع دیگر به وجود می آید. این امر سبب می شود روز به روز فاصله این نقاط با نقاط برخوردار بیشتر شود، این امر یک حرکت انقلابی را می‌طلبد.

انتهای پیام

منبع