دولت ابی احمد در پرتگاه سقوط؛ وزیر دفاع اتیوپی درباره تهدیدهای داخلی و خارجی هشدار داد
دولت ابی احمد در پرتگاه سقوط؛ وزیر دفاع اتیوپی درباره تهدیدهای داخلی و خارجی هشدار داد

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت صدی البلد، ابراهام بلای، وزیر دفاع اتیوپی امروز (شنبه) در یکی از نشست‌ها اظهار کرد: آدیس آبابا در حال حاضر با چالش‌ها و تهدیدهای امنیتی بزرگی چه در داخل و چه خارج و از سوی دشمنانی مواجه است که به دنبال برهم زدن آرامش این کشور و تضعیف آن […]

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت صدی البلد، ابراهام بلای، وزیر دفاع اتیوپی امروز (شنبه) در یکی از نشست‌ها اظهار کرد: آدیس آبابا در حال حاضر با چالش‌ها و تهدیدهای امنیتی بزرگی چه در داخل و چه خارج و از سوی دشمنانی مواجه است که به دنبال برهم زدن آرامش این کشور و تضعیف آن هستند.

بلای گفت: هدف دشمنان داخلی و حامیان آنها در خارج سرنگون کردن دولت در اتیوپی است.

وزیر دفاع اتیوپی درباره اقدامات امنیتی پیشگیرانه دستگاه‌های امنیتی مختلف این کشور در پایتخت و سایر مناطق نیز گفت: یک کمیته جهت ارزیابی تمامی اقداماتی که پلیس فدرال و دیگر نهادهای امنیتی برای جلوگیری از ارتکاب هرگونه نقضی در مورد آزادی‌ها و حقوق تمامی شهروندان غیرنظامی تشکیل شد.

آبی احمد پیشتر گفته بود، “جنگی که کشورم درگیر آن شده با گلوله‌های جنگی نیست بلکه با شایعه‌های دروغینی است که دشمن در داخل و خارج منتشر می‌کند.

نخست وزیر اتیوپی افزود: استفاده از اطلاعات نادرست از جانب ما اقدام مناسبی نیست چراکه دولت مسؤولیت دارد اما دشمن مسؤولیت اخلاقی ندارد و دروغ‌ها و تبلیغات جعلی را منتشر می‌کند.

ارتش اتیوپی و نیروهای ویژه دو اقلیم امهره و عفار از اکتبر عملیات نظامی مشترکی را علیه جبهه آزادسازی تیگرای آغاز کردند تا نیروهای این جبهه را مجبور کنند از مناطق تحت کنترل خود در این دو اقلیم عقب‌نشینی کنند.

تقابل نظامی میان ارتش اتیوپی و نیروهای ویژه دو اقلیم امهره و عفار هنوز هم در جبهه‌های مختلف دو اقلیم یاد شده ادامه دارند.

انتهای پیام

منبع